Magazin

Rap şarkıcısı Lizzo dans etmek isterken masayı kırdı!

ABD’li rap şarkıcısı Lizzo, kırmızı parlak mayosu ile bir partiye katıldı. Kıyafet tercihleri ile dikkatleri üzerine çeken Lizzo bu sefer de partide masanın üzerine çıkıp dans etmek istedi. Tm masaya çıktığı zaman masanın kırılması ile kendisini yerde bulan şarkıcı sosyal medyada gündeme oturdu. Şarkıcı Lizzo çevredekilerin yardımı ile güçlükle kaldırıldı.

LİZZO KİMDİR?
31 yaşındaki rap şarkıcısı ve söz yazarı Lizzo, 27 Nisan 1988 Detroit’te doğdu. Houston Üniversitesi’nde flüt alanında klasik müzik eğitimi aldıktan sonra müzik kariyerine 2011’de taşındığı Minneapolis’te başladı. 14 yaşında, arkadaşlarıyla birlikte “Cornow Clique” adında bir müzik grubu kuran Lizzo’nun, o dönemde “Lissa” olan lakabından hareketle grubun adı Lizzo’ya dönüştü. Bu isme Jay-Z’nin “Izzo (H.O.V.A.)” adlı single’ı ilham verdi.

2013’te Lizzobangers ve 2015’te Big Grrrl Small World adlı stüdyo albümlerini çıkardı. 2019’da yayınladığı üçüncü stüdyo albümü Cuz I Love You, Bilboard 200 listesinde ilk beşe girdi. 2020’de verilecek olan 62. Grammy Ödülleri için En İyi Yeni Şarkıcı, Yılın Albümü (Cuz I Love You), Yılın Şarkısı ve Yılın Kaydı (Truth Hurts) kategorileri dahil olmak üzere 8 dalda aday gösterildi.

Time dergisi, “Eğlence dünyasında yılın kişisi” olarak Amerikalı rap şarkıcısı Lizzo’yu seçti.

Bir cevap yazın