EkonomiGündem

Ramazan pidesi fiyatı belli oldu: Artık bu fiyata satılacak!

Ramazan’a az bir süre kala pide fiyatları belli oldu. Merakla beklenen pidenin bu yıl ne kadar satılacağı belirlendi. Geçen yıl 250 gram Ramazan pidesi 5 lirayken bu yıl ise 300 gram pide 10 TL’ye satılacak.

RAMAZAN PİDESİ FİYATI BELLİ OLDU

Ramazan pidesi fiyatı netleşti. Ankara’da 2023 yılı 300 gram Ramazan pidesi fiyatı 10 TL olarak belirlendi. Ankara’da geçen yıl 250 gramı 5 liradan satılan Ramazan pidesi, bu yıl 300 gramı 10 TL olarak tüketiciyle buluşacak.

Ankara’da fırın sahibi olan Muhittin Koca, Ramazan’da pide satışlarının oranının Ramazan ayı içerisinde değişkenlik gösterdiğini söyledi. Pide fiyatlarının kendi maliyetlerini karşıladığını söyleyen Koca, “Fiyatlarımız bu sene belirlendi. 300 gram pidemiz şu anda 10 lira. 500 gram pidemiz de 20 TL olarak yumurtalı ve susamlı ek ilave fiyatlarını belli ettik. Geçen sene normalde 5 liraydı ama bu seneki tabii maliyetler un fiyatları, işçi fiyatları, doğal gaz, enerji. Bütün bu bunları üstüne koyarsanız, bu seneki fiyatlar normal diye düşünüyorum. Maliyetimiz bizi kurtarıyor yani. Ben de şahsımın adına 7,5 TL olmasını öneririm. Bana göre öyle, daha uygun geliyor yani. Vatandaş için de daha iyi olur. Vatandaşın alım gücü tabii ki çok değil. Şartlar malum. Herkes için de şartlar ağır” diye konuştu.