Gündem

Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Flaş açıklama!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yasak kararlarını duyururken vakaların düşmemesi sonucunda Ramazan Bayramı boyunca sokağa çıkma yasağının uygulanması beklendiği öğrenildi.

279 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Koronavirüs vakalarındaki artış endişe uyandırıyor. Son açıklanan tabloda 279 kişi hayatını kaybetti, 62 bin 797 yeni vaka tespit edildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son kabine toplantısı sonrasında alınan yeni kararları açıklamış ve bunlar arasında Ramazan’ın ilk iki haftasında kısmi kapanma kararı alındığını belirtmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Şayet bu iki haftalık dönemde hedeflediğimiz tabloda beklediğimiz oranda iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecektir.” açıklamasını yapmıştı.

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre alınan kararlar sonrası vaka artışlarında istenen bir düşüş yaşanmazsa Ramazan Bayramı boyunca sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması bekleniyor. Şehirler arası seyahatin ise tamamen duracağı düşünülüyor.