Gündem

Ramazan Bayramı’nda da 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde 15 Mayıs gece 24.00'dan itibaren 4 günlük sokağa çıkma yasağını duyurmasının ardından vatandaşlar "Ramazan Bayramı'nda da sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?" sorusunu sormaya başladı. Peki Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti MYK toplantısında vatandaşlarında merak ettiği “Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?” sorusunu gündeme getirdi.

RAMAZAN BAYRAMI’NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANABİLİR

Hürriyet’in haberine göre; Kurmaylar, yapılan araştırmalarda Ramazan Bayramı’nda vatandaşın da sokağa çıkma yasağını desteklediğini Erdoğan’a iletti. Konu ile ilgili Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri dikkate alınarak 23-24-25-26 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağının olabileceği değerlendirildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANAN İLLER HANGİLERİ?
Salgının önüne geçebilmek için bazı illerde uygulanan sokağa çıkma yasağı, 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde de devam edecek. Bunun dışında kalan illerde ise illerde ise yasak uygulanmayacak. Bu hafta sokağa çıkma yasağı uygulanacak olan iller şu şekilde olacak; Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 ilde, 15 Mayıs Cuma günü saat 24.00 ile 19 Mayıs Salı günü saat 24.00’da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.