Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriMuğla HaberleriUşak HaberleriYerel

Ramazan ayında Muğla, İzmir, Manisa, Kütahya, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Aydın’da kısıtlama uygulanacak mı?

Türkiye’de corona virüsü vaka sayıları artış gösteriyor. Bu nedenle kısıtlama ile ilgili tartışmalar yaşanıyor. Son olarak Ankara kulislerinde de Ramazan ayının bir bölümünde tam kapanma konusunun konuşulduğu öğrenildi. Peki, Muğla, İzmir, Manisa, Kütahya, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Aydın’da kısıtlama uygulanacak mı?

Ramazan ayına az bir süre kala Türkiye’de kısıtlama tartışmaları artmaya başladı. Her gün binlerce kişinin pozitif çıktığı Türkiye için değerlendirmelerde bulunan uzmanlar tam kapanma konusunun masaya yatırılması gerektiğini ifade ediyorlar. Son iddialara göre ise Ankara kulislerinde de Ramazan ayının bir bölümünde tam kapanmaya gidilebileceği konuşulmaya başlandı. Ramazan ayı ile birlikte bu süreç içerisinde tamamen ya da 2-3 hafta kadar bir tam kapanmanın, artışı durdurulamayan vaka sayısında düşüşün gerçekleşmesini sağlaması bekleniyor.

Öte yandan Ege Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlar Ramazan ayında ve bayramda Muğla, İzmir, Manisa, Kütahya, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Aydın’da kısıtlama uygulanıp uygulamayacağını merak ediyorlar. Ancak illere göre uygulanacak olan kısıtlamalar ile ilgili olarak resmi açıklama henüz yapılmadı.

Türkiye’de son durum

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 25 Mart corona virüsü tablosuna göre, bugün 222 bin 753 test yapıldı. Yapılan testler sonucunda 28 bin 731 vaka tespit edildi. Bin 210 kişi hasta olarak kaydedilirken, 157 kişinin vefat ettiği belirtildi. Corona virüsünden kurtularak iyileşenlerin sayısı ise 19 bin 186 olarak bildirildi.