Gündem

Putin’den Dağlık Karabağ çağrısı: Çatışmalara son verin!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan ile Azerbaycan arasında Dağlık Karabağ'da yaşanan çatışmalara son verilmesi çağrısında bulundu. Putin, iki ülkenin dışişleri bakanlarını Moskova davet etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan ile Azerbaycan arasında Dağlık Karabağ’da yaşanan çatışmalara son verilmesi çağrısında bulundu. Putin, iki ülkenin dışişleri bakanlarını Moskova davet etti.

“ESİR TAKASI YAPILSIN”

Kremlin’den yapılan yazılı açıklamada, “Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile bir dizi telefon görüşmelerinin ardından Rusya Devlet Başkanı, ölülerin ve esirlerin takası amacıyla insani nedenlerle Dağlık Karabağ bölgesindeki çatışmalara son verilmesi çağrısında bulunuyor” ifadesine yer verildi.

İSTİŞARE 9 EKİM’DE MOSKOVA’DA

Putin, Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanlarının, istişareler için Rusya’ya davet edildiğini da belirterek, “Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Rusya Dışişleri Bakanının ara buluculuğunda bu konularda istişarelerde bulunmak üzere 9 Ekim’de Moskova’ya davet ediliyor” ifadeleri kullanıldı.