Ekonomi

PTT duyurdu: Akbank, Halkbank, Vakıfbank’a kredi kartı borcu olanlar dikkat!

Türkiye’de milyonlarca kişi kredi kartına sahip. Bu nedenle binlerce kişi neredeyse her ay kredi kartı borç ödemesi gerçekleştiriyor. PTT kredi kartı borcu olanlar için önemli bir duyuruda bulundu. Yapılan duyuruda kredi kartı ödemelerinin PTT işyerlerinden kolayca gerçekleştirilebileceği bildirildi. Yapılan açıklamalarda Akbank, Halkbank, Vakıfbank’ın anlaşmalı bankalar listesinde yer aldığı belirtildi.

PTT kredi kartı olanları ilgilendiren önemli bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada kredi kartı sahiplerinin müşterisi olduğu bankaya gitme zahmetine girmeden diğer faturaları borç ödemelerini gerçekleştirebileceği bildirildi. Ödeme işlemlerinin ancak anlaşmalı banka kartı sahipleri için geçerli olduğu ifade edildi.

PTT hangi bankalar ile anlaşmalı?

Akbank, Odeabank, Şekerbank, Icbc Turkey Bank, Türkiye Ekonomi Bankası (Teb), Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Alternatifbank, Burgan Bank, Denizbank, Fibabanka, Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, Ingbank, Kuveyt Turk

Kredi kartı ödemeleri için 16 haneli Kredi Kartı BIN numarası, Ad- Soyad ve Tutar bilgileri, verilmiş beyan aynı gün akşam ilgili bankaya iletiliyor.