Gündem

PTT 2020 yılında 55 bin personel alımı yapacak mı? PTT memur alımı başvurular ne zaman?

PTT ‘nin 2019 yılının başından itibaren 55 bin personel alım yapacağı duyurulmuştu. Ayrıca alınacak personellerin, PTT Bank ve PTT Kargo şubelerinde daimi olarak istihdam edileceği söylenmişti. Ancak 2020 yılına girmemize rağmen Şirket tarafından herhangi bir ilan yayınlanmadı. Vatandaşlar PTT bünyesinde çalışmak için sürekli araştırma yapmalarına rağmen sorularının cevaplarını bulamıyorlar ve söz konusu alımın ne olacağı konusunda hala merak halindeler. Konuyla ilgili net bilgiler kamupersoneli.net sitesinden açıklandı.

PTT yetkilileri tarafından, personel alımı yapılacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadığını belirten kamupersoneli.net sitesi bununla ilgili olarak hiçbir resmi internet sayfası üzerinden bildiri yayınlanmağını ve böyle haberlere ve bu haberleri yapan sitelere itibar etmemek gerektiğini belirtti.

Kamupersoneli.net sitesindeki diğer açıklamalar ise şöyle:

Geçtiğimiz aylarda ilk yapılan açıklamalarda; PTT bünyesinde 5 bin personel çalıştığı ve açılacak yeni şubelerden dolayı 55 bin personele ihtiyaç duyulduğu ama ilk etapta 5 bin personel alımı yapılacağı ve zamanla bu rakamın 55 bin olacağı açıklanmıştı. Ama gel görün ki, PTT tarafından söylenen o 5 bin personel alımı bile yapılmadı. Personel alımı başvurularının ne zaman yapılacağına dair de kesin bir tarih belirtilmedi. Dolayısı ile 2020 yılında bile PTT’nin 5 bin personel alımı yapıp yapmayacağı belli değil. Şayet yapılacak olsa, PTT Genel Müdürlüğü tarafından, belirlenen başvuru tarihinden 1 ay önce personel alımı yapılacağının açıklanması gerekiyor.

YALAN HABERLERE İTİBAR ETMEYİN!

Bazı internet siteleri, PTT tarafından personel alımı yapıldığına dair ilan haberleri yapıyor. Halbuki yayınladıkları haberler, PTT bayilerinin yani özel şirketlerin personel alım ilanlarıdır. Yani aldıkları personeller 3-5 tane ve özel şirketlerde istihdam ediliyorlar… Dolayısı ile resmen yalan haberler yapıyorlar… Bunların örneklerini, Google arama motoruna ‘’PTT personel alımı’’ yazdığınızda en çok okunanlar kategorisinde görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak için tıklayın: kamupersoneli.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı