Genelİzmir Haberleri

Büyükşehir açıkladı, 6 ilçeyi daha kapsayacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Süt Kuzunu projesini 6 ilçeye daha genişleteceğini duyurdu.

Süt Kuzusu projesi ile 2020 yılında 19 ilçeye süt dağıtımı yapan İzmir Büyükşehir Belediye’si, projeyi Eylül ayından itibaren 25 ile çıkarma kararı aldığını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve başkan Tunç Soyer’in seçim vaatleri arasında bulunan Süt Kuzusu projesinin dağıtım ağının genişletileceği aktarıldı. 1 – 5 yaş arası çocuklara aylık 8 litrelik süt yardımının yapıldığı proje Eylül ayından itibaren 25 ilçede 250 binden fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

2019 yılının Temmuz ayında Menemen, Aliağa, Foça, Kemalpaşa, Menderes, Torbalı, Urla ve Seferihisar ilçelerinin eklendiği projeye Eylül ayıyla birlikte Bergama, Dikili, Kınık, Bayındır, Selçuk ve Ödemiş ilçeleri de dahil olacak.

HEM ÇOCUKLARIN SAĞLIĞI HEM ÜRETİCİNİN MUTLULUĞU İÇİN

Seçim vaatleri arasında bulunan Süt Kuzusu projesinin ağının gelişmesi hakkında konuşan Soyer; “Çocuklar bizim geleceğimiz. Onlar için ne yapsak azdır. Seçim döneminde Süt Kuzusu projesini merkez ilçeler dışında çeperlere de yayacağımızı ve süt aldığımız kooperatif sayısını artırarak daha çok üreticiyi destekleyeceğimizi söylemiştik. Kısa zamanda projenin dağıtım alanını 19 ilçeye çıkardık. Şimdi 25 ilçede çocuklara süt dağıtacağız. 2019 yılından beri süt alımı yaptığımız kooperatif sayısı da arttı. Üreticimiz mutlu, çocuklarımız sağlıklı olsun diye projeyi büyütmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.