Gündem

Prof. Dr. Tevfik Özlü vaka sayısındaki artışın sebebini açıkladı!

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, vaka sayılarındaki artışın sebebini sosyal medya hesabı Twitter'dan açıkladı. Prof. Dr. Tevfik Özlü, "İki günlük artışın nedeni 4 günlük sokağa çıkış yasağının ardından pazartesi ve salı günleri sokaklarda, pazarlarda, marketlerde gözlediğimiz kalabalıklaşma" dedi.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, vaka sayılarındaki artışın nedenini sosyal medya hesabı Twitter’dan açıkladı.

“VİRÜS AFFETMİYOR, PUSUYA YATMIŞ BEKLİYOR”

Virüsün en küçük tedbirsizlikte baş kaldırdığını belirten Prof. Dr. Tevfik Özlü, “Virüs affetmiyor. Pusuya yatmış bekliyor. Çok dikkatli olmalıyız, Zorunlu olmadıkça evden çıkmamalıyız, temastan kaçınmalıyız, sosyal mesafeyi korumalıyız, maskeyi usulüne uygun olarak kullanmalıyız, yüzey temizliğine, el hijyenine ve kapalı ortamların havalandırılmasına dikkat etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

“VİRÜSLE BİRLİKTE YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ”

“Gevşemek, “bu iş bitti” zannedip, eski rutinimize dönmeye çalışmak çok büyük hata olur” diyen Özlü, paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı:”Virüsle birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. Kontrollü sosyal hayata alışmalıyız. İhtiyaçlarımızı tedbirlere uyarak karşılayalım ama gerekli değilse evden çıkmayalım. İftar davetine, taziye ziyaretine, komşuya çay içmeye gitmeyelim”