Depremler

Prof. Dr. Naci Görür’den korkutan deprem açıklaması!

İstanbul'da saat 16.55 sıralarında Avcılar merkezli 3.2 büyüklüğünde deprem meydana gelmesinin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den korkutan açıklama geldi.

İstanbul’da saat 16:55’te Avcılar merkezli 3.2 büyüklüğünde deprem meydana gelmesi sonrasında Prof. Dr. Naci Görür “Bu saatten sonra kilitli olan Kumburgaz fayı üzerinde olan depremler hiç hoş değil, rahatsız edici” dedi.

4.8 kilometre derinlikte meydana gelen deprem özellikle Esenyurt ve Avcılar gibi kıyı ilçelerde hissedildi. Yer Bilimci Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür sosyal medya hesabından İstanbul’da meydana gelen deprem sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

“HİÇ HOŞ DEĞİL, RAHATSIZ EDİCİ”

Twitter hesabından bir harita paylaşan Prof. Görür, “Arkadaşlar, bugün Marmara’da meydana gelen 3.2’lik deprem şekilde görüldüğü gibi deprem beklediğimiz Kumburgaz Fayı üzerinde. Gerçi Marmara’da bu büyüklükteki depremler çökel içerisinde gaz çıkışları sonucu da gelişiyor ama onlar daha çok Tekirdağ Fayında görülüyor. Bu saatten sonra kilitli olan Kumburgaz fayı üzerinde olan depremler hiç hoş değil, rahatsız edici. İyi akşamlar” diye konuştu.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu