Gündem

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’dan flaş koronavirüs açıklaması!

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, katıldığı bir programda Türkiye'nin koronavirüs vaka tablosunu değerlendirdi. Prof. Ceyhan yaptığı açıklamada, tablo bu olumlu seyrini devam ettirirse 6 hafta sonra vaka sayısının 100'e inebileceğini belirtti.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, katıldığı bir programda Türkiye’nin koronavirüs vaka tablosunu değerlendirdi. Prof. Ceyhan yaptığı açıklamada, tablo bu olumlu seyrini devam ettirirse 6 hafta sonra vaka sayısının 100’e inebileceğini belirtti. Ceyhan, ”Bu şekilde devam eder ve arada dalgalanmalar büyük olmazsa 6 hafta civarında vaka sayısı 100’e iner.” ifadelerini kullandı.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, alınan tedbirlere sıkı bir şekilde uyulması ve arada dalgalanmaların büyük olmaması halinde 6 hafta içinde vaka sayısının 100’e inebileceğini söyledi.

CEYHAN’IN AÇIKLAMASI

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, ”Şu andaki bu azalma böyle devam ederse, 5 binlerden binlere kadar inen süre kadar kısa sürmesini beklemiyoruz. Çünkü belirtisiz insanların vakaya neden olduğu bir döneme gireceğiz. Onları bulmak hastaları bulmak kadar kolay olmayacak. Öyle olduğu için yavaş yavaş azalacak. Bu şekilde devam eder ve arada dalgalanmalar büyük olmazsa 6 hafta civarında vaka sayısı 100’e iner.” ifadelerini kullandı.