Yerel seçime doğru

İZMİR (AA) - AK Parti Gaziemir Belediye Başkan adayı Nazmi Yılmaz, ilçedeki "trafik çilesini" torunlara miras bırakmadan çözeceklerini bildirdi.Yılmaz'ın basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, Nazmi Yılmaz seçim çalışmaları...

POLİTİKA 12.02.2019, 12:18
Yerel seçime doğru

İZMİR (AA) - AK Parti Gaziemir Belediye Başkan adayı Nazmi Yılmaz, ilçedeki "trafik çilesini" torunlara miras bırakmadan çözeceklerini bildirdi.

Yılmaz'ın basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, Nazmi Yılmaz seçim çalışmaları kapsamında ilçedeki vatandaşlarla sohbet ederek öneri ve şikayetleri dinledi.

Vatandaşların içedeki trafik yoğunluğundan çok fazla şikayet ettiği aktaran Yılmaz, "Gaziemir İzmir'in stratejik bir noktasında yer alıyor. Her akşam ve sabah Akçay Caddesinin trafiği çok yoğun oluyor. Hafta sonu bu caddeden geçmek mümkün değil. 3 dakikada geçilmesi gereken yol 60 dakikayı aşıyor. Her çaldığımız kapıdan 'Başkan bizi bu trafik sorunundan kurtar' feryatları yükseliyor. Serbest bölge, alışveriş merkezleri, eğitim kurumları ve iş yerlerinin trafik yükünü Gaziemirli hemşerilerim çekiyor." ifadelerini kullandı.

Sorunun çözümüne ilişkin çalışma yaptıklarını aktaran Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bu iş gönül işi. Bu iş bizim işimiz, trafik çilesini biz bitireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Nihat Zeybekci'ye durumu anlattık. Çözüm önerimizi sunduk. İlçemizle ilgili 4 önemli projenin arasına trafik sorununa çareyi koyduk. İkinci çevre yolu, şehir bağlantıları ve tüneller yapılacak. Bu projeye göre, İzmir'in kuzey ve doğu hattı arasındaki bağlantılar ve tüneller bittiğinde 40 kilometrelik ikinci çevre yolu ile İzmir trafiğinin nefes alması sağlanacak. Gaziemir batı ve doğu çevre yolu projesi, 10.9 kilometre uzunluğunda ve 6 kavşaktan oluşacak şekilde tasarlandı. Menderes ile Gaziemir'i, Adnan Menderes Havalimanı'na bağlayacak olan proje, serbest bölgedeki ağır vasıta trafiğini şehre sokmayarak, Akçay caddesi trafiğini azaltmayı planlıyoruz."

Yorumlar (0)
24°
açık