Son dakika! CHP kurultayı ile ilgili flaş açıklama!

Son dakika! CHP kurultayı ile ilgili flaş açıklama geldi. Partiden yapılan açıklamada geçerli imza sayısının 605 olduğu ve kurultay için yeterli olmadığı belirtilmişti Bugün ise 569 imza toplandığı belirtilerek ''Kurultay yok'' dendi. İşte CHP kurultayı ile ilgili son dakika açıklamalar ve detaylar...

Son dakika! CHP kurultayı ile ilgili flaş açıklama!

Son dakika! CHP kurultayı ile ilgili flaş açıklama geldi.  Partiden yapılan açıklamada geçerli imza sayısının 605 olduğu ve kurultay için yeterli olmadığı belirtilmişti Bugün ise 569 imza toplandığı belirtilerek ''Kurultay yok'' dendi. İşte CHP kurultayı ile ilgili son dakika açıklamalar ve detaylar...

24 Haziran seçimlerinin ardından CHP'de kurultay sesleri yükseldi. Seçimlerde partinin başarısız olduğunu savunan muhalif kesim Genel Merkez'e kurultay çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu ve parti yönetimi ise yerel seçimlere odaklanılması gerektiğini ve kurultay yapılmayacağını belirtti.  Kurultay yapılmayacağının açıkça belirtilmesi üzerine muhalifler delegelerden imza toplama sürecini başlattı. Geçtiğimiz perşembe günü kurultay çağrısında bulunan parti içi muhalifler 630 imza toplandığı ve kurultayın yapılması gerektiğini duyurdu.

Muhaliflerin çağrısına CHP yönetiminden ise jet hızıyla yanıt geldi. Teslim edilen imza sayısının 618 olduğu, geçerli imzaların ise 605 olarak görüldüğü belirtildi. İmza vermek isteyen delegelerin noter onaylı ıslak imzasını teslim etmesi için verilen son süre de doldu.

"KURULTAY YOK"

CHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, 569 imzanın toplandığı ve yeterli sayıya ulaşamadığı belirtildi. CHP yönetimi, "Salt çoğunluk sağlanamadıi kurultay yok" diyerek son sözü söyledi.

Habertürk'ten Ömer Topsakal, Kılıçdaroğlu'nun kendi insiyatifini kullanarak kurultayı toplamaya sıcak bakmadığını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 17:37
YORUM EKLE