Saadet Partisi'nden açıklama:'Ülkeye ihanet ediyorlar'

Partisinin genel merkez basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanının uslübu ve yerel seçim için uyguladığı yöntemleri eleştirdi.

POLİTİKA 13.03.2019, 17:46
Saadet Partisi'nden açıklama:'Ülkeye ihanet ediyorlar'

Partisinin genel merkez basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündemdeki siyasi gelişmeleri değerlendirdi. 31 mart Yerel seçimlerinde iktidarın kullandığı dil ve üsluba yönelik eleştirilerini dile getiren Karamollaoğlu, "Biz isterdik ki bu seçim süreci huzurun, ahlakın, erdemin hakim olduğu bir süreç olsun. Fakat ne yazık ki 31 Mart mahalli idareler seçimi Türkiye tarihinde görülmemiş, en düşük ahlaki sürecin yürütüldüğü bir dönem olarak tarihe geçecek. İftira, yalan, ahlaksızlık, tehdit bu seçimin iktidar açısından adeta simgesi haline geldi. Medyasından adaylarına bu vasıf düşüklüğüne her yerde şahit oluyoruz" diye konuştu.


“ACIYORUM”
'Ey iman edenler. Allah'tan korkun ve doğru söz söyleyin' ayetini hatırlatan Karamollaoğlu, "Bir oy daha kaybetmeyeyim telaşıyla bu kadar çelişkili, gerçeklerle bağdaşmayan ifadeleri kullanmaya, iftiralara başvurmaya hakikaten ihtiyaç var mı? Ben bu hale hem acıyorum hem üzülüyorum. Keşke herkes hakkaniyetle bulunduğu makamın gereğini yerine getirebilseydi"dedi.
Karamollaoğlu, ayrıca Cumhurbaşkanının sadece kendisine oy verenlerin değil, oy vermeyenlerin de Cumhurbaşkanı olmalı diyerek sözlerine şöyle devam etti:
"Bir makamda eğer bir insan 16 yılı aşkın bir süre oturuyorsa çok sıcak gelir. Bir türlü o oturulan koltuktan kalkmak insanın içine sinmiyor anlaşılan. Onun için aziz milletimize de sesleniyorum Allah rızası için. Sayın Erdoğan'ın geleceği için, yarın bu dünyada değil, öbür dünyada vereceği hesap için bir mola vermesini temin edin, sağlayın. Bu hem milletimiz için önemli hem de Sayın Erdoğan için çok ama çok önemli bir aşama olacak. Buna hakikaten ihtiyacımız var diye düşünüyorum. Artık bu ihtişam sona ermelidir. Bu makam padişahlık makamı değil. İnsanlar milletin oyuyla gelirler, yine milletin oyuyla giderler, yeter ki bu makama yapışma hırsıyla millete zarar verilmesin."

“EKONOMİ KÖTÜYE GİDİYOR”
Ekonominin kötüye gittiğini ve iktidarın çıkış yolu bulamadığını belirten Karamollaoğlu, "Ekonomide işler iyiye gitmiyor. İşlerin yakında düzeleceğine dair bir işaret de yok. Ekonomimiz sürekli küçülüyor, hem de yüksek enflasyon içinde küçülüyoruz. Üretim azalıyor, talep de düşüyor. Vatandaşımızın satın alma gücü azalınca harcamalarını azaltmak zorunda kalıyor. Yani topyekün fakirleşiyoruz" diye konuştu.
"BOR ÖZELLEŞTİRMESİ VATANA İHANETTİR"
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Varlık Fonu'nun satışa sunulması ile ilgili sert eleştirilerde bulundu.
Karamollaoğlu şöyle konuştu:

Yorumlar (0)