Rusya Büyükelçisi’ne suikastin ardından

Ak Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Ve Dış İlişkiler Başkanı Mehmet Tozlu, Ankara'da Silahlı Saldırı Sonucu Öldürülen Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov İle İlgili Bir Açıklama Yaptı. Tozlu Yaptığı Açıklamada; “amerika Birleşik Devletleri'nin Fetö Elebaşını Türkiye'ye Teslim Etme Süreci Başlamıştır” Dedi.

Rusya Büyükelçisi’ne suikastin ardından
AK Parti İzmir İl Başkan yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Mehmet Tozlu, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un Ankara’da silahlı saldırı sonucu öldürülmesi üzerine yaptığı açıklamada, “Bu suikast ile Amerika Birleşik Devletleri’nin FETÖ elebaşısını Türkiye’ye teslim etme süreci de başlamıştır” dedi.
Ankara’daki suikastin ardından açıklama yapan AK Parti İzmir İl Başkan yardımcısı Mehmet Tozlu, "Rus Büyükelçisi’nin suikaste uğraması her iki ülke ilişkilerini bozmaya yönelik bir teşebbüstür. Bu olayın daha mühim ve önemli bir sonucu ise, FETÖ ve ele başısının ABD’ye karşı yaptığı ilk eylemdir. Bunun sonucunda ABD, terör örgütü ele başısını Türkiye’ye teslim edecek ve bu örgütün tasviyesi hızlanacaktır. Bu sebepledir ki; Rus parlamenterler bugün yapılacak toplantıyı ertelemeyeceklerini açıklamışlardır. Görünen odur ki FETÖ elebaşısı uluslararası bir terör örgütü olduğunu ve bu eylemle yeni dünya düzeninde dengeleri her an münferit olaylarla değiştirebileceğini göstermiştir. Sağduyu ve soğukkanlı davranan ülkeler bu spekülatif eylemlerden etkilenmeyeceklerini de göstermiştir. Bu olay FETÖ’nün topraklarında barındırdığı Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı yurt dışındaki imajını ve stratejisini her an zedeleyebileceğini göstermesi açısından da önemlidir." dedi.
Tozlu ayrıca, Rusya, İran ve Türkiye parlamenterler toplantısının stratejik sonuçlarının şimdiden önemini bütün dünyaya göstermiş olduğunu sözlerine ekledi.
YORUM EKLE