Öcalan 3 vekili adaylığa işaret etti

BDP'li Sırrı Sakık'ın Öcalan'ın işaretiyle Muş Belediye başkanlığına aday olacağı öğrenildi. Ahmet Türk ise Mardin'den aday olacak.

Öcalan 3 vekili adaylığa işaret etti
BDP üç deneyimli milletvekilini belediye başkanlığına aday gösteriyor. Taraf'ın haberine göre, BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi başkanı adaylığının açıklanmasından sonra, Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanı Ahmet Türk'ün de Mardin'in belediye başkan adayı olduğu öğrenildi.
 

Adaylığına kesin gözüyle bakılıyor

BDP kulislerinden sızan bilgilere göre; aralarında yeğeni Nevroz Türk'ün de olduğu aday adayları arasında Ahmet Türk'ün aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

AK Parti - BDP çekişmesi

Mardin'de, büyükşehir statüsü kazanıldıktan sonra, Kızıltepe ve Nusaybin gibi ilçelerden gelecek oylarla Ak Parti ile BDP arasında başabaş bir yarışın olacağı belirtiliyor.

İşareti Öcalan verdi

Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın da Abdullah Öcalan'ın işaretiyle Muş Belediyesi'ne aday gösterileceği öğrenildi. BDP Genel Merkezi'nin de eğiliminin Sakık'tan yana olduğu kaydedildi. Sakık bir yerel gazeteye "Durum önümüzdeki günlerde netleşecek" demişti.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE