Muharrem İnce Adana Valisini eleştirdi

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, dershanelerin kapatılması konusunda konuşurken adana valisinden ilginç bir şekilde bahsetti.

Muharrem İnce Adana Valisini eleştirdi
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, dershanelerin kapatılmasının Kenan Evren döneminde gündeme geldiğini söyledi. Türkiye’de geleneklerin yok olduğunu anlatan İnce, “Kenan Paşa başaramadı dershaneleri kapatmayı, Recep Paşa başarabilir, demedi demeyin. Çünkü onun eş başkanı da istiyor sizin kapatılmanızı. Onun eş başkanı da istiyor. İmralı’da da bir eş başkan var. O da istiyor sizin kapatılmanızı." diye konuştu. Türkiye’de bürokrasinin kalmadığını vurgulayan İnce, "Ne bürokrasisi. Bu ülkenin ne ordusu var, ne bürokrasisi var, ne geleneği var, ne valisi var. Böyle adamlardan vali olur mu? Vatandaşa kavat diyen bir kavattan pardon bir validen vali olur mu?"dedi.

Kavattan, pardon validen vali olur mu?

Türkiye’de bürokrasinin kalmadığını vurgulayan İnce, şöyle devam etti: "Ne bürokrasisi. Bu ülkenin ne ordusu var, ne bürokrasisi var, ne geleneği var, ne valisi var. Böyle adamlardan vali olur mu? Vatandaşa kavat diyen bir kavattan -pardon- bir validen vali olur mu? Ayakta işemek günah deyip pisuarları kaldıran adamdan vali olur mu? Cephane patlamış, çocuklarımız ölmüş, genelkurmay başkanına hediye vermek derdine düşen bir adamdan vali olur mu?"

 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE