MHP seçim beyannamesini hazırladı!

MHP, seçimler için iki bölümden oluşan seçim beyannamesi hazırladı. İlk bölümde, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Cumhur İttifakı'nın gerekçeleri ve hedefleri bulunacak. Beyannamenin ikinci bölümündeyse sağlıktan ekonomiye, eğitimden af konusuna kadar vaadler yer alıyor.

POLİTİKA 26.05.2018, 14:01 26.05.2018, 19:02
MHP seçim beyannamesini hazırladı!

MHP’nin, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi için seçim beyannamesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından yarın Ankara Spor Salonu’nda açıklanacak.

İki bölümden oluşan beyannamenin ilk bölümünde, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından halk oylamasına giden süreç ve bu bağlamda cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin gerekçeleri, neler getirdiği ve Cumhur İttifakı’nın hedefleri yer alacak.

Vaadler arasında 'af' da var

MHP’nin seçim beyannamesinin ikinci bölümünde; sağlıktan ekonomiye, eğitimden af konusuna kadar vaadlere yer veriliyor.

Beyannamede, emeklilikte yaşının uzunluğundan doğan mağduriyetlerinin giderilmesi, vatandaşın kredi ve kredi kartı borçlarında yapılandırmaya gidilmesi ve kader mahkumlarına af, dikkat çeken konular arasında.

Eğitim alanında da sınava ihtiyaç kalmayacak bir sistem oluşturma hedefi, sınavsız üniversite ile sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı vaadi de bulunuyor..

Beyannamede, ekonomide ihtiyaç duyulan yapısal reformların hızla hayata geçirileceği ve bu kapsamda vergi kanunlarının da sadeleştirileceği vaadi de yer alıyor.

Slogan 'Hilale Yıldız Ol'

MHP'nin seçim kampanyasında kullanacağı ve “Cumhur İttifakı” ana ekseninde belirlenen sloganlarının yanı sıra “Hilale yıldız ol” sloganı da kullanılacak.

Yorumlar (0)
30°
açık