MHP İstanbul adayı süpriz bir isim olacak

Yerel seçimlerde İstanbul adayı kim olacak sorularına Devlet Bahçeli Yanıt verdi. Melih Gökçek Aday olmak istiyorsa o da ayrı bir konudur MHP'ye şeref kazandırır'' dedi

MHP İstanbul adayı süpriz bir isim olacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul için sürpriz bir aday olacağını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı geçen Melih Gökçek'e herhangi bir teklif götürmediklerini söyledi: "Aday olmak istiyorsa o da ayrı bir konudur. MHP'ye şeref kazandırır."

Ankara'da, Osmaniye Vakfı'nın etkinliğinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan MHP lideri Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne aday olarak Melih Gökçek'i göstereceklerine dair iddialara yanıt verdi.

Bahçeli, "Sayın Gökçek'e herhangi bir önerimiz olmamıştır. Melih Bey değerli bir şahsiyettir, 'Onu belediye başkanı olarak görmek istiyoruz, MHP'de belediye başkanı olursa canı gönülden destekleriz' şeklinde yaklaşımlar vardır. Aday olmak istiyorsa o da ayrı bir konudur, MHP'ye şeref kazandırır" diye konuştu.

"İstanbul için sürprizimiz olabilir" diyen Bahçeli, "Daha önce İstanbul ile alakalı olarak aday göstermeyeğimizi ifade ettik. Siyaset kombini adı altında sistem önerdik. MHP her ilde kendi adayları ile seçime girmek kararı almıştır. İstanbul'da bir sürprizimiz olabilir. Cumhur İttifakı devam ediyor yerel ittifakta yokuz diyoruz" ifadesini kullandı.

Bahçeli, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili, "Bir önerge verilmiştir Meclis araştırması açılması konusunda. MHP görüştülerini saklı tutmak suretiyle Meclis araştırmasına gerek görmemiştir, çekimser oy kullanmışlardır. Bu ekonomik şartlarda ısrarçı değiliz" dedi.

Bugün açılacak 3. havalimanı için düzenlenecek törene katılmayacağını söyleyen Bahçeli, "Millete büyük bir hizmet olmuştur. Büyük bir açılış yapılacak. Biz de televizyonlardan takip edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 17:24
YORUM EKLE