Menemen Chp Adayı Serdar Aksoy'dan Belediye Başkanına Sert Sözler

Millet İttifakı’nın CHP’li Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy, partisinde 5.dönem için aday yapılmayan mevcut Belediye Başkanı Tahir Şahin’in AK Parti’ye çalıştığı yönünde kara propaganda yapıldığını ve belediye işçilerinin işten atılacağı söylentilerinin yayıldığını iddia etti.

POLİTİKA 08.03.2019, 12:50 08.03.2019, 14:00
Menemen Chp Adayı Serdar Aksoy'dan Belediye Başkanına Sert Sözler

Chpli Aday, Chpli Belediye Bakanı Tahir Şahin’e ateş püskürdü!

Millet İttifakı’nın CHP’li Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy, partisinde 5.dönem için aday yapılmayan mevcut Belediye Başkanı Tahir Şahin’in AK Parti’ye çalıştığı yönünde kara propaganda yapıldığını ve belediye işçilerinin işten atılacağı söylentilerinin yayıldığını iddia ederek, “13 kez aradım telefonuma çıkmadı. Arkadaşımın telefonundan arayınca açtı. çünkü numarayı tanımıyordu. Ağabeyimizsin, 20 yıl hizmet verdin beraber yürüyelim dedim. Fakat konuşma pozitif sonuçlanmadı. Randevu istedim onu da vermedi. Partiye sıkıntı yaşatan insanların kapısına artık gitmem. Psiklojik durumunun iyi olduğunu düşünmüyorum” dedi.

İzmir’de basınla buluşan Serdar Aksoy, “Menemen Belediyesi’nde kara propaganda yapılıyor CHP seçimi kazanırsa belediye emekçilerini işten çıkaracak ve maaşlarınızı ödemeyecek diyorlar. Mitinglere, seçim bürosu açılışına belediye işçileri gelmeye korkuyor. Çünkü işçiler ekmekleri ile tehdit ediliyor. Bizde emek en yüce değerdir diyen bir partiyiz. Yani emekçileri bırakın işten çıkarmayı sendikal haklarını dahi savunacağız.  Ayrıca 31 Marttan sonra o emekçi arkadaşlarla el ele yürüyeceğiz” dedi. Aksoy, Şahin’in belediyede çalşan akrabalarının durumunun ne olacağına dair soruya, “İnsanların soy ismi Şahin diye işten çıkartılamaz, işe de alınamaz. Orada doğru bir şekilde çalışan bir insana neden dokunalım ki? Elbette ekipte değişiklik yapılacak o arkadaşlar da farklı yerlerde değerlendirilebilir” cevabını verdi.

Cumhur İttifakı’nın AK Parti adayı Durmaz Bayraktar’ın da, “İşçileri alacaklarını CHP ödeyemez biz öderiz” diyerek söylentilere ortak olduğunu ileri süren Aksoy, ”Böyle bir şey söz konusu dahi olamaz… Biz aday adayıyken dahi broşür bastırdık ve net bir şekilde çalışanların tüm haklarını sağlayacağımızı belirttik. Ayrıca kendi mitingimize de işçileri götüremeyeceğimizi açıkladık. Belediye bir açılış yaparken işçiler götürülüp yoklama alınıyordu, ben bunu da yapmayacağımızı açıkladım.  Bu propaganda işçiler arasında yayıldı ve ben de onlarla bir araya gelerek işten çıkarmaların olmayacağını anlattım. Ancak 9 Mart’ta onlarla tekrar buluşup yeniden konuşacağım. Bu kara propagandanın önüne geçmek için her şeyi yapacağız. Emekçiyi işten çıkarmayacağız ekmeğine el uzatmayacağız… Bu adaya yapılan en büyük züldür” diye konuştu.

AK PARTİ’YE DESTEK Mİ OLUYOR?

“CHP’li CHP’linin önünü kesiyor” sözleri ile Tahir Şahin’e yüklenen Aksoy, “Menemen Belediyesi Meclis Toplantısı’na AK Parti adayı davet edildi. Olay bu kadar net… Menemen Belediyesi Dershanesi’nde çalışan öğretmenler ile görüşmek için belediyeden biz yazılı izin talep ediyoruz. Menemen Belediyesi Dershane müdür de baskılardan dolayı istifa etti. Büyük bir baskı var. Menemen Belediyesi Şube Sorumlusu faraşa alındı. Menemen’de insanlar baskıdan, şiddetten ve zorla siyasi propaganda malzemesi olmaktan bıkmış durumdalar. Ancak bu baskıları yapanlar başarılı olamayacaklar” diye konuştu.  İki aydır maaşlar ödenmedi. İnsanlara bize oy vermemeleri için sürekli psikolojik baskı var. Daha ise maaşlar sonra taksit taksit ödendi. Ben 1 yıldır sokaklardayım bunun bir karşılığı var. Biz bayrağı teslim etmeyeceğiz. İnsan 20 yıl başkanlık yapınca egosu yükseliyor ve ben varsam parti var mantığı içerisine giriyor. İşte bu sebeple hep iki dönem başkanlığın yeterli olduğunu savundum. Tahir Bey’in AK Partili aday ile çalıştığı söylentisi var. 20 yıllık başkana bu yakışmıyor. Yapması gereken ağabeylikti ama o seçime 24 gün kala çalışanlarla bir araya gelecek. Bunun amacı ne? Şu an neden Toplu İş Sözleşmesi yapıyor? Seçime 24 gün kala sendikal hakları vermek yeni mi geldi aklına?  Perşembe pazarını da yapmaya çalışıyor. Pazarcı esnafından 17 bin lira istendi 2 bin liraya kadar düştü. Seçilen arkadaşa bırak o halletsin. Biz yine de bu sıkıntıları aştık ve işçilerin aklında soru işareti kalmayacak” ifadelerini kullandı.

HUKUK DIŞINA ÇIKIYOR

AK Parti adayı Durmaz Bayraktar’ın da “İşçilere maaş ödenemez” dediğini iddia eden Aksoy, “Durmaz Bayraktar, bir konuşmasında hukukçu olarak benim projelerim hakkında ya hesap bilmiyor ya da hiç dayak yememiş diyor. Hukukçu bir aday diğer adayı sopa ile tehdit ediyor. Seçilme şansı yok. Adayı böyle tehdit eden halka ne yapmaz? Hukuk dışına çıkıyor. Aday Denizli’den geldiği için tepkiler var. Ayrıca listeleri ile ilgili ve her bölgede yaptığı farklı konuşmalardan dolayı da bir tepki söz konusu. Siz gidip burada Boşnak çok ona göre, burada Yörük çok ona göre konuşayım diğer mahallede söylediğimin aksini söyleyeyim derseniz olmaz” diye konuştu.

13 KEZ ARADIM

Tahir Şahin’i 13 kez aradığını ancak telefonlarının açılmadığını söyleyen Serdar Aksoy, “Arkadaşımın telefonundan arayınca açtı çünkü numarayı tanımıyordu.  Konuştum ağabeyimizsin, 20 yıl hizmet verdin beraber yürüyelim dedim. Fakat konuşma pozitif sonuçlanmadı. Randevu istedim onu da vermedi. Partiye sıkıntı yaşatan insanların kapısına artık gitmem. Her hizmetine teşekkür ediyoruz, kötülemiyoruz ama psikolojik olarak iyi durumda olduğunu düşünmüyorum. Sosyal medyadan sahte hesaplar açıldı. Sürekli bize saldırılıyor. Gerekli suç duyuruları da yapıldı. Şu an mevcut üyemiz olan bir kişi parti disiplin suçu işliyor başka bir partili desteklenemez. Partisine ihanet eden kişi parti disiplin kuruluna gidecektir. Ancak bunlar 31 Mart sonrası gerçekleşecek olaylardır” ifadelerini kullandı.

Projelerinden de söz eden Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy, Menemen’de trafik, çöp, işsizlik, sokak hayvanları sorunlarını çözeceğini de söyledi. Menemen’in çok hızlı büyüdüğünü fakat beyin göçü verdiğini belirten Aksoy, kadınlara ve gençlere istihdam yaratılacağını açıkladı. 65 mahallede halk meclisleri oluşturacağını ve Zaza’sı, kürdü, Boşnak’ı ve Yörük’ü ile beraber çalışacaklarını da aktardı. Ayrıca Eski Devlet Bakanı Aydın Tümen, de Serdar Aksoy’a desteğini açıkladı.

Yorumlar (0)