banner123

Kocaoğlu'nun değişim çağrısına Genel Merkez'den sert tepki

CHP'de Kocaoğlu’nun ''acil değişim'' çağrısına Genel Merkez’den ilk tepki Torun’dan geldi. Torun, “Zamansız bir açıklama... Herkes kendine rol biçmeye kalkmasın. Herkes bulundukları yerin sorumluluğunu taşısın." ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 04.07.2018, 13:17 04.07.2018, 15:30
Kocaoğlu'nun değişim çağrısına Genel Merkez'den sert tepki

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) sıcak saatler yaşanıyor.

24 Haziran seçimlerinde partinin oyundan 8 puan fazla alan CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sonrası yaptığı ‘Onursal Genel Başkanlık’ teklifini açıklaması ve ‘olası kurultay’ için örgütü işaret etmesi parti içinde tansiyonu yükselmişti.

Kurultay tartışmalarının gölgesinde en flaş çıkışa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu imza attı. Kocaoğlu kurultay delegelerini arayarak değişimden yana tavır koydu.

Kocaoğlu yazılı olarak yaptığı açıklamada, “24 Haziran seçimleri, Cumhuriyet Halk Partisi'nde acil bir değişimi zorunlu hale getirmiştir. Kamuoyu ve parti tabanının talebi de bu doğrultudadır. Söz konusu değişimin Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde gerçekleşmesi, partimize büyük güç katacaktır. Bu düşüncelerimi kamuoyuyla saygıyla paylaşırım” ifadelerini kullandı.

Kocaoğlu’nun çağrısına Genel Merkez’den ilk tepki Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’dan geldi.

''Herkes kendine rol biçmeye kalkmasın''

Torun Gerçekizmir’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ''Zamansız bir açıklama olmuş. Parti bir seçimden çıkmış. Sonuçları zaten değerlendirilecek. YSK bile daha bugün sonuçları açıklayacak ve elbette gerekli değerlendirme yapılacak. Yetkili kurullar karar alacak. Herkes kendine rol biçmeye kalkmasın. Herkes bulundukları yerin sorumluluğunu taşısın.''

Yorumlar (0)