16 Temmuz 2015 Perşembe 22:12
Kılıçdaroğlu'na bir şok daha
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'nun oturduğu Ataşehir Buz Residence'nda Battal İlgezdi'ye adaylık yolunu açan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Ömer Tuncay Ceylan'ın kardeşi Onur Okay Ceylan'ın da daire sahibi olduğu ortaya çıktı. Onur Okay Ceylan'ın, Battal İlgezdi'nin Ataşehir Belediye Başkan adaylığını açıklandıktan bir gün önce Ataşehir Buz Residence'nda daire alması dikkat çekiyor.

MİLLETVEKİLİ OLMANIN KARŞILIĞI MI?
Kemal Kılıçdaroğlu’nun; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi Gamze Akkuş İlgezdi’nin milletvekili seçilme garantisi vermesinin ardından kızı Zeynep Kılıçdaroğlu’nun Buz Residence’dan daire aldığı iddia ediliyor.

"ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ, BATTAL İLGEZDİ'NİN ADAY OLMASINI SAĞLADI" İDDİASI
Kılıçdaroğlu, 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşen seçimlerde ilçesinde imar konusunda yolsuzluk ve usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle Battal İlgezdi'yi Ataşehir Belediye Başkanlığı'na aday göstermedi. "Bunun üzerine Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Ömer Tuncay Ceylan araya girdi ve Battal İlgezdi'nin Ataşehir Belediye Başkan adayı olması sağladı ididası" Ankara'da gündemi salladı.

30 MART SEÇİMLERİNDEN 52 GÜN ÖNCE DAİRE SAHİBİ OLMUŞ
Battal İlgezdi'nin, adaylığına yardımcı olduğu gerekçesiyle Ömer Tuncay Ceylan'ın kardeşi Onur Okay Ceylan'a Ataşehir Buz Residence'nda daire verdiği ifade ediliyor. Onur Okay Ceylan'ın, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden 52 gün önce 6 Şubat 2014 tarihinde daire sahibi olması dikkat çekiyor. Onur Okay Ceylan'ın daire sahibi olduğu dönemde belediye başkanlarının aday olma sürecine denk geliyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı ve özel kalem müdür yardımcısının; Battal İlgezdi'nin eniştesi Nurettin Şahin, Battal İlgezdi'nin eşi olan Gamze Akkuş İlgezdi'nin eniştesi Özer Çetin Şenyurt ve Gamze Akkuş İlgezdi'nin ablası Oya Şenyurt'un toplam 17 dairesi olduğu Ataşehir Buz Residence'nda daire sahibi olması, “Bu ne tesadüf” dedirtti.


Dayak yiyen CHP’li Meclis Üyesi Hüseyin Sağ Buz Residence ile ilgili suç duyurusunda bulunmuş!
Kadıköy’de öldüresiye dövülen CHP’li Meclis Üyesi Hüseyin Sağ’ın, CHP'li İlgezdi ve Kılıçdaroğlu’nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu’nun daire sahibi olduğu Buz Residence ile ilgili suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Battal İlgezdi Genel Başkanlık Kurultayı'nda Muharrem İnce'ye karşı birlik olmuştu.

Muharrem İnce; Genel Başkan Adayı olduğu kurultayda hem “Kılıçdaroğlu’na rakip”ti, hem de ağır suçlamalar yöneltmişti.

O kurultay'da  İnce’yi devirmek için, Kılıçdaroğlu yanına Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi almıştı.

Muharrem İnce’nin CHP liderliğine aday olduğu kurultayda Battal İlgezdi tam 150 otobüs adamını Ankara’ya götürmüştü. Kurultay’a Battal İlgezdi’nin toplu halde getirdiği CHP’liler ağırlığını koymuştu. Basında da çokça yer aldığı şekilde kürsüden Muharrem İnce, Battal İlgezdi’ye bu konuyla ilgili lâf atmıştı.

"BUZ RESİDENCE" OLAYI NEDİR...?

Buz dağının arka yüzü

Meclis'teki yemin töreninde sol yumruğunu havaya kaldıran CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'nin mal varlığı partiyi karıştırdı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin eşi Gamze Hanım'ın, 2014'te Bağdat Caddesi'ndeki Four Winds Residence'dan 5 milyon dolara (13 milyon 331 bin) 3 lüks daire satın aldığı ortaya çıktı. Diş hekimi olmasına rağmen milyonluk daire sahibi olan İlgezdi, tepkiler üzerine sadece "Mülk sahibi olmak yasalara aykırı değil" açıklaması yaptı. İlgezdi çiftinin mal varlığı bununla sınırlı kalmadı.

ARSAYI BÜYÜTTÜ...
2009 yılında Ataşehir Belediye Başkanı seçilen Battal İlgezdi, koltuğa oturur oturmaz, yaptığı icraatlarla dikkat çekti. İlgezdi çiftinin aile fertlerinin de başka bir rezidansta daireleri olduğu belirlendi. Ataşehir'i "aileşehir" belediyesi haline getirdiği öne sürülen Başkan İlgezdi'nin en büyük eserinin Buz Residence olduğu iddia edildi. İlgezdi'nin 2010 yılında kendi arsasının etrafındaki gecekonduları satın alarak büyüttüğü arazide bir rezidans yükseldi.

YÜKSEK İMAR DÜZENLEMESİ
Ataşehir'deki arsada hissedar olarak gözüken Battal İlgezdi, diğer hisse sahipleriyle anlaşarak paylarını satın aldırdı. Ancak teker teker alınıp birleştirilen arsalar, inşaat projesi için yetersiz kaldı. Bunun üzerine Ataşehir Belediyesi'ne ait arsa da rekabet koşulları oluşturulmadan Buz Residence'a katıldı. Araziler toplandıktan sonra Buz Residence projesi start aldı.
Ataşehir'in değerli arazilerinden biri haline getirilen arsaya yüksek imar düzenlemesi yapılarak inşaat başladı. 28 katlı lüks binaya sosyal tesisler de yapıldı. Ataşehir'in kilit noktalarından Küçükbakkalköy'de yükselen rezidanstaki milyonluk lüks dairelerin yeni sahipleri ise şaşırttı.

ŞANSLI ENİŞTELER...
Projenin perde arkasından İlgezdi'nin enişteleri çıktı. Battal İlgezdi'nin eniştesi Nurettin Şahin ile Gamze İlgezdi'nin eniştesi Özer Çetin Şenyurt, aynı günde aynı arsanın sahipleri olarak kayıtlarda yer aldı. 12 Ekim 2011'de yapılan satış işlemine göre, Ataşehir'deki 3 bin 340 metrekarelik arsa satış yoluyla eniştelere geçti.

Ayrıca Gamze İlgezdi'nin ablası Oya Şenyurt da diğer satış işleminden bir gün önce 649 metrekarelik arsanın yeni sahibi oldu. Arsadaki paylarının ardından yeni inşaatta da daire sahibi olan enişteler Buz Residence'ta 17 daireyi de kazandı.

VERİLMEYECEK HESABIM YOK
Ataşehir'de küçük bir arsanın birleştirilmesiyle başlayan Buz Residence projesi, belediyenin arsası da eklenerek planlandı. Fitness salonu, restoran ve lüks yaşam alanlarıyla son derece karlı bir proje olan Buz Resedence'ın yapımını da Büyük Uzunlar İnşaat gerçekleştirdi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ise belediye başkanı olmadan önce müteahhitlik işiyle uğraştığını, yüzlerce kez müfettiş denetiminden geçtiğini ve verilemeyecek hesabı olmadığını ifade etti.

Sözcü Gazetesi yazarları Necati Doğru ve Yılmaz Özdil seçimlerden önce İlgezdi olayını ilk defa gündeme getirmişlerdi

Seçim öncesi CHP'li Gamze Akkuş İlgezdi'yi eleştirdiği için beyinsizlikle suçlanan Özdil, bugün "Şuursuz beyinsiz bir yazı…" başlıklı yazıyla tepkilere yanıt verdi.

İstanbul'da en yüksek oyu alarak ön seçimden çıkmayı başaran ve milletvekili seçimlerinde CHP'denn 1. sıradan aday gösterilen İlgezdi'nin hızlı tırmanışını Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, tuhaf bulmuştu.

İşte Yılmaz Özdil'in o yazısı

"ÖNSEÇİM AYAKLARIYLA NE İDÜĞÜ BELİRSİZ TİPLER"

Seçimden hemen önce CHP'nin adaylarını ele aldığı yazısında Özdil, önseçim ayaklarıyla ne idüğü belirsiz tiplerin partiye doluştuğunu, enteresan bazı kişilerin milletvekili listelerine sokuşturulduğunu iddia etmiş ve İlgezdi için “ismini bile hatırlamıyorum ama, Ataşehir belediye başkanının eşinin birinci sıradan aday yapıldığını” yazmıştı.

CHP İstanbul milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Meclis kürsüsündeki yemin töreninde sol yumruğunu havaya kaldırarak “ezilenlerin yanındayız” demişti.
İşte bu ifadeler sonrası Özdil, CHP'de istenmeyen adam ilan edildi. Muhalif yazar hakkında "şuursuz beyinsiz", "Atatürkçülükten uzak", "hastalıklı zihniyet" yorumları yapıldı. Sert eleştirilere Özdil, bugün "Şuursuz beyinsiz bir yazı…" başlıklı yazısında yanıt verdi:

"TUTUMLU Bİ HANIMEFENDİ DEMEK Kİ"

"Seçimin henüz kırkı çıkmadı, Ataşehir belediye başkanının eşinin, Bağdat caddesindeki rezidanstan, beş milyon dolara üç daire birden aldığı ortaya çıktı. Kupon arazi üzerinde, lebi derya manzaralı… TBMM’de milletvekili yemini ederken sol elini yumruk yaparak havaya kaldıran Ataşehir belediye başkanının eşine “bu rezidans iddiası doğru mu?” diye sormuşlar, “konut ve mülk sahibi olmak yasalara aykırı bir durum değil” demiş.

Gayet makul bi cevap yani.
Benim içime sindi.

Devlet hastanesinde diş hekimiydi.
Tutumlu bi hanımefendi demek ki.

Komplovari kafamla şuursuz ve beyinsiz olduğum için, okurlarımdan özür diliyorum.
Başta Halk tv, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Cümleten hayırlı demokrasi şölenleri ve manzaralı rezidanslar temenni ediyorum.

BİR DİĞER SÖZCÜ YAZARI NECATİ DOĞRU'DA İLGEZDİ OLAYINI YAZMIŞTI

Necati Doğru'nun kaleminden İlgezdi Olayı

Milletvekili Gamze İlgezdi , ön seçime girdi, İstanbul Birinci Bölge’den milletvekili olmak isteyen 170 aday ile yarıştı, en yüksek oyu aldı, alkışlar, övgüler, parlatmalar altında milletvekili olmayı nasıl kazandı?

Onun cevabı var.

Milletvekili adayları, ön seçimde CHP üyelerinin oylarıyla seçiliyor. Gamze İlgezdi, CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi. Ataşehir ise Kadıköy’den kopup ilçe olmuş bir yeni yerleşim.

Kadıköy’ün nüfusu:
482 bin 571.
Kadıköy’ün seçmeni:
395 bin.
Kadıköy CHP üye sayısı:
10 bin 500.
Ataşehir’in nüfusu:
408 bin 986.
Ataşehir’in seçmeni:
298 bin.
Ataşehir’in CHP üye sayısı:
12 bin 500.

4 yıl içinde yani 2011 Genel Seçimi ile 2015 genel seçimi arasında CHP Kadıköy İlçesi kayıtlı üye sayısı sadece 900 artarken, Ataşehir CHP ilçesi kayıtlı üye sayısı 2 bin 700 kişi birden artmış. Sizin anlayacağınız Gamze İlgezdi’nin kocasının Belediye Başkanı olduğu Ataşehir’de CHP kayıtlı üye sayısında patlama yaşanmış ve ön seçimde 4 Havalı Rezidans’ın 3 dairesinin sahibi solcu CHP Milletvekili Gamze İlgezdi, ön seçimde daha kafadan yaklaşık 5 bin oyu (4 bin 980’i) blok olarak alıp 170 aday arasında birinci seçildi.

* * *

Adı: Halk seçti oldu.

Anlıyor musunuz?

CHP 9 seçimdir niçin oylarını artıramıyor fakat başta Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere yöneticileri, “seçimi demokrasi kazandı“ diye kendi kendilerini havalandırıyorlar.

4 havalı, rezidanslı!

Seçimi demokrasi kazandı!
Son Güncelleme: 16.07.2015 22:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sevgi 2015-07-17 09:41:52

Chp meclise mal varlıklarının araştırılması için soru önergesi verdi 2+1 daireyi rezidans olarak gösterip halkin algı yanılmasi yaşamasını istiyorsunuz siz bırakın chp ile uğraşmayi gidin gemiciklerin,ozel hastahanelerin,kurulan vakıfların yolsuzlukların hesabını sorun

Avatar
H.recrp 2015-07-17 18:19:27

Rte nin ve imamhatipli cocuklari hakkinda ayakkabi kutulari hakkinda 30.000.000 AB parasini sifirlanmasi hakkindaki haber ve yorumlarinizida bekliyotum iyi yazabilmeler

Avatar
m kartal 2015-07-18 17:43:39

nedır bu ya beledıye baskanlarından cekılen bu partıde atasehırınde bu aydında buyuk sehır beledıye baskanının kılıcdar oglunun yegenıne yuzune sen rusvet alıyorsun dıye bagırması ey kılcdaroglu nedır bunlar ya ıstıfa et yada aydınlat bu suclamaları

Avatar
mustafa 2015-07-16 23:55:47

birileri kargaşa yaratmak için ve ya kendilerini neyse ya herkes parasını nasıl harcayacağını birilerine sormasımı gerekir .bunlara yasakmı var.daire almışmış.daha dün 7 tane iş yeri yurt için birilerine verildi niye ondan bas etmiyorsunuz korkuyormusunuz.bir zamanda klıçtaroğlu yazlık yazılmış taksitle onu konu etmiştiniz yazık ya saygılar