banner123

Kılıçdaroğlu iş adamları hakkında flaş açıklamalarda bulundu

CHP GEnel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün yaptığı açıklamada İş adamları hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, can ve mal güvenliği olmadığı için ağır ekonomik krize rağmen iş insanlarının korkudan eleştiri yapamadığını söyledi.

POLİTİKA 17.11.2018, 17:16 17.11.2018, 17:26 Bilal Demir
Kılıçdaroğlu iş adamları hakkında flaş açıklamalarda bulundu

Sokaktan İstanbul'a Mahalle Toplantısı'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İş adamları hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin Ağır bir ekonomik krizde olduğunu vurgulayarak, iş adamlarının korkudan eleştiri yapamadığını söyledi.

Kemal Kılıçtadaroğlu yaptığı konuşmada;

 'Bu suça ortak olmayacağız' bildirisine imza atan akademisyenlerin üniversitelerden atılıp pasaportlarına el konulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, gazetelerin ötekileştirildiğini ifade etti.

Otoriteye karşı düşüncesini açıklayan bir kişilerin ihbarla gözaltına alınıp tutuklandığını ifade eden Kılıçdaroğlu, hazırlanmayan iddianameler nedeniyle yüzlerce kişinin hapiste tutukluduğunu söyledi.

'HİÇ KİMSENİN MAL VE CAN GÜVENLİĞİ YOK'

Kılıçdaroğlu, "Bir ülke düşünün en ağır ekonomik krize rağmen iş dünyası korkudan eleştiri yapamıyor. Çünkü hiç kimsenin can ve mal güvenliği yok" diye konuştu.

Yerelde demokrasiyi inşa ederek Türkiye'de kökleştireceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, İstanbulluların nefes almak için CHP'li belediyelerin olduğu ilçelere gittiğini ifade etti.

'BİZ İSTANBUL'U YAŞANABİLİR BİR KENT YAPACAĞIZ'

Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde kadınlar için öngördükleri %33 ve %20 cinsiyet kotasına uyacaklarını söyledi.

Büyükşehir belediyesini kazanmaları halinde İstanbul'u dünyanın en önemli metropollerinden biri haline getireceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Biz İstanbul'u yaşanabilir bir kent yapacağız. Paris'ten Milano'dan, Tokyo'dan, Washington'dan ne eksiği var? Tam tersine fazlaları var" dedi.

Yorumlar (0)