Kılıçdaroğlu başkanlığı bırakıyor mu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlığı bırakıyor mu? Hürriyet yazarından öyle bir iddia geldi ki herkes o cümleye şaşırdı.

Kılıçdaroğlu başkanlığı bırakıyor mu?
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ay sonu Washington'a gidiyor... Kılıçdaroğlu'nun ziyareti öncesi Tolga Tanış'tan müthiş bir iddia geldi. Tanış, Hürriyet'teki yazısında şu iddiayı dile getirdi: Kılıçdaroğlu, Ağustosta cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor. Finale hazırlanıyor Kemal Bey. Ya kazanıp cumhurbaşkanı olacağı ya da emekliye ayrılacağı görkemli bir final.

İşte Tolga Tanış'ın yazısındaki o bölüm:
... Ama Washington'a ay sonunda gelecek Kemal Kılıçdaroğlu'nun durumu ise tamamen farklı. Anlatayım. Niye geliyor Kılıçdaroğlu? Tam belediye seçimleri öncesi... Her şey bu kadar sıkışıkken... 2010'da genel başkan seçilmesinin ardından bu unvanla Washington'a ilk ve son ziyaretini yapmaya hazırlanıyor da ondan. Bunu Kılıçdaroğlu ile yüz yüze konuşmuş bir kaynağımdan doğrulattım.

SARIGÜL İSMİNİ BU NEDENLE KABUL ETTİ
Ağustosta Kılıçdaroğlu da cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor ve ABD'yi iki seçim arasında ziyaret etmektense bu işi kasımda yapıp bitirmek istiyor. Neden mi? Çünkü büyük bir finale hazırlanıyor Kemal Bey. Ya kazanıp cumhurbaşkanı olacağı ya da emekliye ayrılacağı görkemli bir final. Kılıçdaroğlu'nun Sarıgül gibi birini neden bu kadar kolay kabul ettiği de böylece anlaşılabilir. Politikaya giren, kurnazlık yapamayan, biraz fettan olmayı beceremeyen, CHP gibi bir hizip cennetinde bazen sert çıkması gerekirken bunu başaramayan ama bence halen kirlenmemişliğini, iyi niyetini korumayı başaran bir namus timsali olarak o da politikadan çekilmeye doğru gidiyor da ondan.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
hus çoş
hus çoş - 6 yıl Önce

olurmu olmaz. paşaların partisinden ancak komplolarla gidilir. saıgülde kimmiş güller dikenli olur. paşaların partisine genel başkanlık için ancak bir paşa yakışır. sahi şu anda uygun paşahangisi acaba.en iyisi 28 şubatcı paşalar gibi geliyor. mogaltayın hakimleri durumu kurtarıyorlar gibi. yok yok şu anda uygun bir paşa bulmak geçikebilir En iyisi sabih paşa