27 Şubat 2014 Perşembe 11:25
''Kan akıtacaklar''
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TGRT Haber ekranlarında yayınlanan Ankara’nın Gündemi programına konuk oldu. Gökçek, sunuculuğunu TGRT Haber ve İhlas Haber Ajansı Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar’ın yaptığı programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmesinin montaj olduğunu belirten Gökçek, “İnternette yayınlanan tapeleri dinliyorum. Başbakan diyor ki, ‘Oğlum dinleniyorsunuz.’ Ama bu Başbakanımız o kadar saf ki, her şeyi de konuşuyor telefonda. Yani hem ‘dinleniyorsunuz’ diyor hem de dinlendiğini bile bile ‘Oğlum şunu al getir, bunu götür’ falan diyor. Dinlendiğini bilen bir başbakan bunları nasıl söyler. Teknoloji öyle bir şey ki, sesleri yan yana yüklüyorlar, sonra basıyorlar düğmeye, cümleleri kuruyorlar. Bu söylenilenlerin hiçbir mantıkta yeri yok. İnternette yayınlanan ses kaydının ilk yarım dakikasını dinlediğimde ben de şok olmuştum. Ondan sonra dinlemeye devam ettiğimde montaj olduğunu anladım. Şimdi bunu değişik mizansenlerle yeniden desteklemeye çalışıyorlar” diye konuştu.

“İKİ KASET DE BENİM İÇİN SALLADILAR”

Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında internette yayınlanan ses kaydını dinletmesinin suç niteliği taşıdığını ifade eden Gökçek, kendisi ile ilgili yayınlanan kasetler için ise, “Ben, 1071 Malazgirt Bulvarı’nın açılışında Başbakanımız hakkında bir konuşma yaptım. Konuşmanın ardından hemen iki kaset de benim için salladılar. İnkar etmiyorum o ses benim. Ama aradaki makaslamalar hariç. İşlerine gelmeyen yerleri kesmişler. CHP’nin afişlerini sansürlediğimiz yok. Olay şu; ilgili firma, seçim öncesi siyasi bir afiş olacağı için kendi aralarında hukuki olup olmayacağı konusunda tartışmış. Sonra bize de sormuşlar. Bize de sorulunca, ben de bunu Mustafa ile karşılıklı bir diyalog olarak konuştum. O hukuk kısımlarını, tartışma kısımlarını tamamen makaslayıp çıkarmışlar. Oraları söylemiyorlar. Yani bunda ne var şimdi, cinayet mi işliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

"15 GÜN İÇİNDE HÜKÜMET'İ DEVİRECEKLER! 15 MART'TAN SONRA HALKI SOKAĞA DÖKECEKLER"

Melih Gökçek, Başbakan'ın Türkiye'ye çağ atlattığını savunarak,"O gitsin istiyorlar. Seçimlere kadar bu işler durulmaz. Ankara ve İstanbul'u seçimde kaybettirmek ilk hedef... AK Parti iktidarını devireceğiz, Başbakan gidecek sonraki savaş... Herkesle ilgili başka kasetler de çıkar. Olaylar artarak, kızışarak devam eder. 15 gün içinde hükümet devrilecek. Buna uğraşıyorlar. 15 Mart'tan sonra halkı sokağa dökecekler, marijnal gruplar olaylar çıkaracak. Kan gövdeyi götürüyor mizansenleri yapacaklar. Türkiye Cumhuriyet, Ukrayna gibi karton devleti değil. Bizim halkımız sağduyulu... Başarılı olamayacaklar. Başbakan benim can kardeşim. Onu yarı yolda bırakmam. Batacaksak, beraber batarız. Onun doğru olduğunu biliyorum ve birlikte çıkacağız. Bu demokrasi sınavını da verirsek, Başbakan buradan da yüzde 45-50'lerle çıkarsa, ondan sonra yurt dışındakiler de duracak, susacak" dedi.

"ÇILDIRACAĞIM, KILIÇDAROĞLU 'DÜRÜSTLÜK SEMBOLÜ' OLDU"

Gökçek, Başbakan'ın uluslararası güçlere meydan okuduğuna dikkat çekerek, "Başbakan sıkıntılı bir adam... Sen gideceksin İsrail'e 'One Minute' diyeceksin. Yav, hayret ediyorum; şu Kemal Kılıçdaroğlu, geldi dürüstlüğün sembolü oldu, çıldıracağım ya... Bir gün bir yakalasam televizyonda da, onun SSK Genel Müdürlüğü'nde yaptıklarının hepsini söylesem... Geçen seçim, en az 20-30 tane somut iddiada bulundum, hiçbirisine cevap veremedi. Bir tane somut örnek vereyim Kılıçdaroğlu'nun yolsuzluklarına, 25 Dolar'a kalbe takılan stent var. Onları yıllarca 'Kemal Kılıçdaroğlu' imzası ile 2 bin 500 Dolar'a, 100 katı zararla satın aldık" iddiasında bulundu.

"DÜNYAYI KAOSA SOKTULAR, TÜRKİYE'DE YAPAMADILAR"

Gökçek, faiz ve sermaye çevrelerinin dünyayı kaosa sürüklediğini savunarak, "Bütün bunlar gezi olayları ile başladı. Yaşananların arkasında faiz lobisi ve Amerika'daki neocon'lar var. Sorumlusu da otpor ve Gene Sharp'tır. Sırbistan'da, Ukrayna'da, Kırgızistan'da, Mısır'da, Brezilya'da, Meksika'da yaptılar. Her tarafta karışıklık çıkardılar, her yerde başarılı oldular; bir tek Türkiye'de yapamadılar. Oyunları bozuldu. Bunun bir tezgah olduğu, beynelmilel bir oyun olduğu ortaya çıktı. Çünkü bizde istikrar var" dedi.

"KÜRESEL AKTÖRLERİN AYAĞINA BASTIK"

'Arkadaş bu Recep Tayyip Erdoğan'ın gitmesi lazım' diye ironi yapan Melih Gökçek, "Ortadoğu'da ne kadar masum devlet varsa onlara yardım yapıyor. Gidiyor Afrika'ya 2,5 milyar Dolar yardım yapıyor. AK Parti'nin büyüklüğü şu örnekte de ortaya çıkacak. MHP-Anap-DSP koalisyonu zamanında deprem oldu Türkiye'de... İnsanlar camilerde, yardım parası topladı. Devlet, o yardım paralarını, kasa boş olduğu için maaşlarını ödeyemediği memurlara, işçilere dağıttı biliyor musunuz? Milletin depreme yardım için topladığı paraya devlet el koydu. AK Parti iktidara geldi, sosyal yardım olarak 10 yılda 107 katrilyon Lira dağıttı. 1 katrilyon, bin tane trilyon demek tekrar ediyorum; 107 tane bin trilyon yardım yapmışız insanlarımıza... AK Parti bu, fakir fukarayı kucakladı. IMF borcu bitti. Küresel aktörlerin ayağına bastık" ifadelerini kullandı.

"AMERİKA, ERDOĞAN'I BİTİRMEK İSTİYOR"

Amerikan Büyükelçisi'yle yaşadığı bir dialoğu anlatan Gökçek, "Dedim ki elçiye, 'Kasım-aralık aylarında Recep Tayyip Erdoğan'ın itibarını yerle bir edeceğiz. AK Parti diye bir şey kalmayacak, demişsiniz. Böyle bir şey söylediniz mi? Bunu yalanlarsanız memnun oluruz.' Ne yalanladı ne de tekzip etti. İstanbul'da bir ülkenin konsolos yardımcısı, bir profesöre, 'Endişe etmeyin Recep Tayyip Erdoğan seçimlere giremeyecek, itibarını bitireceğiz' diyor. Bunların üzerine biz nereden, ne gelecek diye beklerken; 17 Aralık'ta, birbirinden alakasız 5 dava, 'tek soruşturma' olarak önümüze kondu. Bir algı yönetimi ile faiz lobisi ve Amerika'daki neocon'lar, Türkiye'yi soymaya başladı, soyuyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

"ALMAN-İNGİLİZ EKONOMİSİ 15 MİLYAR KAYBEDECEK, KAVGA BU"

Kanal İstanbul ve üçüncü havaalanı projeleri üzerine de konuşan Gökçek, "İstanbul'a yeni bir havaalanı yapılacak, senelik getirisi 15 milyar Dolar, 30 katrilyon, yani 30 tane 1 trilyon her sene... Kim karşı çıkıyor buna; Almanya ve İngiltere. Dünya havaalanları arasında Türkiye, 20'nci sırada, üçüncü hava limanı bitince, üçüncü sıraya yükseleceğiz. Bizimki tam aktarma noktası, dünyanın ortasında... Uçaklar niye gidip Londra'dan, Frankfurt'tan aktarma yapsın ki... Almanya, sana bırakır mı? İngiltere ve Almanya'nın ekonomisinden 15 milyar Dolar almaya kalkıyorsun. Bu Recep Tayyip Erdoğan çok oluyor... Ne yapıyor; bir de Kanal İstanbul yapacağım. Montrö Antlaşması iptal olacak. 5 milyar Dolar kazanacaksın yılda... Fransa, nükleer santral ile idare ediliyor. Biz yapmaya kalkıyoruz, yapamazsınız; 6 milyar Dolar kâr demek çünkü... Bütün bunlar yanyana konunca 30 milyar Dolar yapıyor, 60 katrilyon. Gezi Platformu da bunlara karşı çıkıyor. Ezilen Amerika, ezilen İngiltere, ezilen Almanya adına karşı çıkıyorlar. Onlar Amerika'ya, İngiltere'ye ve Almanya'ya kölelik yapmakla meşguller" dedi.

“ANKARA İLÇELERİNDE CHP’NİN BİZDEN ÖNDE OLDUĞU TEK YER ÇANKAYA”

Gökçek, programın son bölümlerinde çeşitli araştırma firmalarının Ankara’da yaptırdığı anketleri paylaştı. CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın memleketi Beypazarı’nda bile anketlerde önde olduğunu ifade eden Gökçek, “Ankara genelinde yapılan çeşitli anketler var. 21 bin 700 kişi arasında yapılan bir ankette, CHP’nin adayı 34.1, MHP’nin adayı 14.4, Melih Gökçek 47.6 oy almış olarak görünüyor. İkinci bir araştırma ise 3 bin 994 denek ile yapılmış. Orada da Melih Gökçek 44.8, CHP’nin adayı 35.9, MHP 16.3 olarak çıkmış. Ben 94 bin 477 kişi ile anket yaptırdım. Buna göre MHP 9.81, CHP adayı 35.35, Melih Gökçek ise 52.81 çıktı. Ben kendi anketime güveniyorum. CHP’nin Büyükşehir adayı Mansur Yavaş, eskiden Beypazarı’nda belediye başkanlığı yaptı. Ben, Beypazarı’nda gittiğim bir toplantının ardından anket yaptırdım. Sonra anket firmalarına seslendim, Beypazarı’nda anket çalışması yapmalarını istedim. Bazı anket firmalar, bu çağrıma uydu ve Beypazarı’nda anket yaptılar. Bu anketlerden biri bin 40 kişi ile yapıldı. CHP adayı 34.2, ben 54 çıktım. Bin 850 kişiyle yapılan bir başka ankette ise CHP adayı 37.6, ben 56.6 oy almışım. Ankara ilçelerinde CHP’nin bizden önde olduğu tek yer Çankaya” dedi.
Son Güncelleme: 18.02.2015 23:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.