İzmir'de İYİ Parti'nin oyları neden düşüktü?

İzmir'de İYİ Parti'nin oyları neden düşüktü? İYİ Parti, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin ardından, seçime dair değerlendirme toplantılarının sonuncusunu milletvekili adayları ile yaptı. Adayların, ittifakın parti oylarını düşürdüğü görüşünde birleştiği ileri sürüldü.

İzmir'de İYİ Parti'nin oyları neden düşüktü?

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Koray Ükünç, 24 Haziran seçimlerinin ardından, partinin 1'inci ve 2'inci bölge milletvekili adaylarıyla bir araya geldi. Basına kapalı olarak düzenlenen ve yaklaşık 4 saat süren toplantıda, adayların saha çalışması yaparken karşılaştıkları sorunları ve zorlukları anlattıkları öğrenildi. Seçimlere Millet İttifakı çatısı altında giren İYİ Parti'nin bu durumdan memnun olmadığı iddiasının da yine toplantıda gündeme geldiğini belirtildi. Milletvekili adaylarında, ittifakta yer almanın partiye oy kaybettirdiği görüşünün hakim olduğu öğrenildi. Yine İzmir dışından aday gösterilen isimlere yönelik eleştirilerin de gündeme geldiği kaydedildi.


Milletvekili adaylarının öneri, beklenti ve şikayetlerinin anlatıldığı toplantıda yerel seçimlere dair de görüşlerin masaya yatırıldığı öğrenildi. İYİ Partili isimlerin, yerel ve teşkilat yapısına uygun adaylarla yola çıkılması önerisinde bulunulduğu kaydedildi. Toplantıda tüm anlatılanlar, İl Başkanı Koray Ükünç tarafından 24 Haziran seçimlerine dair hazırlanan raporda yer alacak. İl yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve milletvekili adaylarından alınan görüşlerin yansıdığı rapor, genel merkeze sunulacak. 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 10:52
YORUM EKLE