İYİ Parti ''resmi yas ilanı'' çağrısında bulundu

İYİ Parti ''resmi yas ilanı'' çağrısından bulundu. İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Çıray, İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanının davetine katılmamasına ilişkin kısa bir açıklama yaptı. Çıray, "Sayın Erdoğan'dan beklediğimiz tavır, yeminini etmesi ancak bu akşam yapılacak daveti ertelemesi ve resmi yas ilân edilmesidir" dedi.

POLİTİKA 09.07.2018, 14:54 09.07.2018, 14:55
İYİ Parti ''resmi yas ilanı'' çağrısında bulundu

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü  İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanının davetine katılmamasına ilişkin kısa bir açıklama yaptı.

Aytun Çıray’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:   “İYİ Parti olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanlığı makamına saygımızdan kimsenin şüphesi olamaz. Ancak davete icabet etmememizin sebebi, tüm seçim sürecinde sayın Erdoğan'ın partimiz ve Genel Başkanımıza karşı sergilediği tavırdır. Bilindiği gibi sayın Cumhurbaşkanı, tüm bu süreç boyunca sayın Genel Başkanımızı yok farz eder bir tutum ortaya koymuştur.

Ayrıca henüz dün meydana gelen kazada hayatını kaybeden ve henüz cenazesi kaldırılmamış onlarca insanımız, yüzlerce yaralımızın acısını sarmadan ısrarla programın bugün yapılmasını da doğru bulmuyoruz. 

Sayın Erdoğan'dan beklediğimiz tavır, yeminini etmesi ancak bu akşam yapılacak daveti ertelemesi ve resmi yas ilân edilmesidir.  İYİ Parti olarak milletimizin acısını paylaşıyor, bir kez daha ölenlere rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz.  Milletimizi yasa boğan bu elim olayda 2004 yılında yaşadığımız Pamukova hızlandırılmış tren faciasında olduğu gibi  makinistlerin değil, gerçek  sorumluların cezalandırılmasını bekliyoruz."

Yorumlar (0)