Hemşerilerinden Mustafa Kandil’e tam destek

Konya Beyşehir Eğirler Derneği Başkanı Murat Yeşiltay, dernek yöneticileri ve Eğirlerli hemşerileri ile AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda bir toplantı gerçekleştirip, hemşerileri olan AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi olan Mustafa Kandil’e tam destek vereceklerini açıkladı.

POLİTİKA 17.12.2018, 13:23
Hemşerilerinden Mustafa Kandil’e tam destek

15 Aralık 2018 tarihinde İzmir ilimizde faaliyet gösteren Konya Beyşehir Eğirler Derneği Başkanı Murat Yeşiltay, dernek yöneticileri ve Eğirlerli hemşerileri ile AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda bir toplantı gerçekleştirip, hemşerileri olan AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi olan Mustafa Kandil’e tam destek vereceklerini açıkladılar.

Yapılan toplantıda İzmir’de yaşayan Eğirlerli hemşerilerinin yaşadıkları sorunları ve taleplerini iletip, seçim sürecinde de bugünkü gibi istişare toplantıları yapılmasını beklediklerini belirttiler. Yeşiltay, yaptığı açıklamada, “Daha önce görüş alış verişinde bulunduğumuz Konyalı hemşerilerimiz gibi Eğirlerli hemşerilerimizde diğer hemşeri dernekleri gibi güçlü ve etkili, söz sahibi olamamaktan bahsederek oldukça dağınık bir yapı arz etmekte olan mevcut bu durumun değiştirilmesi, birlikte hareket edilecek bir yapı istediğimizi özellikle belirttik.Hemşerimiz Ak Parti İzmir Yönetim Kurulu üyesi Sayın Mustafa Kandil’de gerek AK Parti İzmir İl Başkanlığı olarak gerekse bir Konyalı olarak bizzat bu konunun takipçisi olacağını ifade ederek, bu durumu düzeltmek için sorumluluk alacağının sözünü bize verdi” dedi

AYNI GÖRÜŞ, AYNI HEDEF, AYNI DUYGU... 

Duyduğu memnuniyeti dile getiren Mustafa Kandil’de “ Öncelikle bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ederek söze başlamak istiyorum. Aynı görüş, aynı hedef ve aynı duygulara sahip insanlar olarak bundan sonra daha fazla birlik olmaya, beraber hareket etmeye ihtiyacımız var. Tüm çıkar ve şahsi hesaplaşmaları bir kenara bırakmalıyız. Gerek İçerden gerekse dışardan gelen siyasi ve ekonomik saldırılarla karşı karşıya bulunan güzel ülkemizin menfaatleri doğrultusunda ortak hareket etmemizin gerekiyor. Eğirler Derneği Başkanımız Murat beye gerek özel hayatıyla, gerek ticaret ve siyasetteki örnek kişiliğinden ötürü teşekkür ediyorum, Dernek yöneticilerimizin sergilediği birlik beraberlik için de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Kandil, “ Seçim süreciyle ilgili olarak da, İl Başkanımız Sayın Aydın Şengül’ün temel prensiplerinden olan parası çok olanın değil, bu millete hizmet edecek olan insanların, milletin derdiyle dertlenen kişilerin seçimlerde görev alması yaklaşımını paylaştığımız hemşerilerimizle sorumluluk almaları ricasında bulunduk. Millete ve milletin değerlerine tepeden bakan İzmir’imiz deki mevcut anlayışın AK Partinin seçimleri kazanmasıyla son bulacağına olan inancımızı belirterek bu konuda vereceklerini ifade ettikleri destekleri için de ayrıca teşekkürlerimi sundum. Siyasete İl Başkanımız Aydın Şengül’ün başkanlığında adım atmış olmanın, onun düzgün kişiliği ve hizmet etme aşkının kendilerine de büyük sorumluluk yüklediğini belirttim. Dernek Başkanımız Sayın Murat Yeşiltay dabizlere, gerek İl Başkanımız Aydın Şengül gerekse sizin gibi değerli bir hemşerimizin bizlere olan inancını ve desteğini boşa çıkarmamak için hep birlikte gece gündüz demeden çalışacağını iletti” dedi.

Yorumlar (0)