HDP'den Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve Muharrem İnce açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, bugün saat 17.00'de cumhurbaşkanı adaylarını açıklayacaklarını söyledi. Buldan, CHP'nin Muharrem İnce'yi cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesine ilişkin ise, "Yolları açık olsun. Kendi kararları ve iradelerine saygı duyuyoruz ancak cumhurbaşkanı seçiminde HDP'nin göstereceği adayın kazanacağına olan inancımızı ifade etmek istiyoruz" dedi.

HDP'den Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve Muharrem İnce açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP Diyarbakır İl Başkanlığında bazı parti ve dernek başkanlarının ziyaretinde yaptığı açıklamada, HDP’nin cumhurbaşkanı adayını açıklamak için kente geldiklerini söyledi.

Birgün’ün haberine göre, gazetecilerin “Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın adaylığı kesinleşti mi?” sorusu üzerine Buldan, bugün saat 17.00’de cumhurbaşkanı adaylarını Türkiye toplumuna deklare edeceklerini belirtti.

CHP’nin, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesine ilişkin soru üzerine Buldan, şöyle konuştu: “Yolları açık olsun. Tabii CHP’nin verdiği karar, kendi kararları ve iradelerine saygı duyuyoruz ancak cumhurbaşkanı seçiminde HDP’nin göstereceği adayın özellikle kazanacağına olan inancımızı ifade etmek istiyoruz. İkinci tura da HDP’nin adayı kalacak.”

Görüşme daha sonra basına kapalı devam etti.

- Ege Haber
YORUM EKLE
banner501
259 muhtar görevden uzaklaştırıldı. Görevden alınan muhtarlar kimler?
Toz Fırtınası Suriye sınırından Türkiye'nin Güneydoğusuna giriş yaptı
'TRT Payı' ve 'Kayıp Kaçak Bedeli'  Kanun Teklifi
Süleyman Soylu: 'Artık Sonunuz Geldi Hayvanlar'
İzmir'deki Rahip Brunson davasında karar açıklandı. Papaz Brunson serbest kaldı.
Erdoğan’dan Operasyon Mesajı
Bütçede Aslan Payı Maliye’ye
Bahçeli’den Akşener’e Veryansın
İçişleri Bakanlığı’ndan Valilere Kesin Talimat
Erdoğan’dan Yine Milli Para Vurgusu