Fiji Büyükelçisi'nden ilginç hareket

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Fiji Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Robin Nair'i kabul etti.

Fiji Büyükelçisi'nden ilginç hareket
Büyükelçilik Başkatipi Emosi Rakai, Cumhurbaşkanı Gül ile tokalaşmasının ardından dizinin üstüne çökerek, iki defa el çırptı. Rakai'nin bu hareketinin, devlet başkanlarına karşı bir saygı gösterisi olduğu ve bu harekete "vakacobocobo" adının verildiği öğrenildi.

Saat 11.00’de başlayan törende sırası ile Surinam Büyükelçisi Liakat Ali Errol Alibux, Myanmar Birliği Büyükelçisi Thura U Thet Oo Maoung ve Seyşeller Cumhuriyeti Büyükelçisi Bernard Francis Shamlaye güven mektuplarını Cumhurbaşkanı Gül’e takdim etti. Takdim sırasında Myanmar Büyükelçisi bir anda ne yapacağını şaşırdı. Gül de güven mektubunu kendisine vermesi gerektiğini hatırlattı. Kıyafetiyle de dikkat çeken Myanmar Büyükelçisi mektubu verdi.  Gül daha sonra büyükelçilerle günün anısına hatıra fotoğrafları çektirdi.

Myanmar Birliği Büyükelçisi Thura U Thet Oo Maoung da ülkemize de akredite Kahire Büyükelçisi olarak görev yapıyor. Seyşeller Cumhuriyeti Büyükelçisi Bernard Francis Shamlaye ise Paris büyükelçisi olarak görev yapıyor.
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2013, 13:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
h tuna
h tuna - 6 yıl Önce

vallalahi bravo adetleride çok güzelmiş tebrikler