Erdoğan'dan Özgür Özel'e: 'Aşağıda olsaydım CHP'li Özel'e ağzının payını verirdim'

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 CHP'li vekilin İYİ Parti desteğine ilişkin, "Güneş motel olayından daha beter bir durum." dedi. Meclis'te yaşanan gergin oturuma ilişkin Erdoğan, "Aşağıda olsaydım CHP'li Özel'e ağzının payını verirdim" ifadelerine yer verdi.

Erdoğan'dan Özgür Özel'e: 'Aşağıda olsaydım CHP'li Özel'e ağzının payını verirdim'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin açılışının 98. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Meclis'te düzenlenen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 CHP'li milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesiyle ilgili olarak, "Güneş Motel olayından daha beter bir durum. Demokrasi nezaketi bu anlayışla olmaz" dedi. Erdoğan, İYİ parti için de "sözde İYİ Parti dedi.

Erdoğan, 15 CHP milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesine ilişkin olarak "YSK kararı cumartesi verse, bu 15'ler olayı olmazdı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı'na Abdullah Gül'ün aday olacağına ilişkin iddialara ise, "Bunu ona sorun" yanıtını verdi.

ÖZEL'E TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel'e tepki göstererek, "Bana parmağını sallıyor. Ben yukarıdaydım aşağıda değildim. Aşağıda oturmuyorum. Oturduğum makam yukarıda ama aşağıda olmuş olsam onun sadece ağzının payını değil ona verilmesi gereken dersin en büyüğünü verirdim çünkü" dedi.dl

Ayrıntılar birazdan...

YORUM EKLE