Emine Erdoğan konuştuğu sırada Kamer Genç'in tepki göstermesi ortalığı karıştırdı

Japonya Büyükelçiliği resepsiyonunda gerginlik!

Emine Erdoğan konuştuğu sırada Kamer Genç'in tepki göstermesi ortalığı karıştırdı
Japonya İmparatoru Akihito'nun 80. doğum günü vesilesiyle Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde düzenlenen resepsiyonda, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a konuşma yaptığı sırada sözlü müdahalesi gerginliğe neden oldu.

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Yutaka Yokoi'nin ev sahipliğinde büyükelçilik rezidansında düzenlenen resepsiyona Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de aralarında olduğu çok sayıda davetli katıldı.

Resepsiyonun davetlileri arasında bulunan ve ev sahibi Japonya Büyükelçiliği tarafından açılış konuşması yapması istenen Emine Erdoğan, konuşması sırasında CHP Milletvekili Kamer Genç'in, sözlerini engelleme girişimiyle karşı karşıya kaldı.

Genç'in, Emine Erdoğan'a "Sen hangi sıfatla konuşuyorsun?" diye seslenmesi, salonda kargaşaya yol açtı. Genç, müdahale girişiminin akabinde korumaların ve çevredekilerin önünde durarak oluşturdukları engellemeyle karşılaştı.

Genç'in bağırmayı sürdürmesi üzerine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu da olaya müdahale etti.

Kamer Genç'i salonun bir köşesine götüren Çavuşoğlu, CHP Milletvekiliyle bir süre konuştu. Sakinleşen Genç, daha sonra resepsiyondan ayrıldı.

JAPON BAŞBAKANI'NIN EŞİ DE TOKYO DA CUMHURİYET RESEPSİYONUNA KATILMIŞTI

Emine Erdoğan'ın resepsiyondan ayrılmasının ardından gazetecilere olayı değerlendiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Emine Hanım'a söylüyor. Ben bu terbiyesizliğe müsaade eder miyim?" dedi. Genç'in sözlerinin kalabalık tarafından duyulup duyulmadığının sorulması üzerine Yıldız, şunları kaydetti:

"Ne söylediğini benim duymam yeterli. Ben, 'sen de terbiyesizlik yapma' dedim. Burası Japonya Büyükelçiliği, mütekabiliyette aynı şekilde Japonya'da Türk Günü'ne Japonya Başbakanı'nın eşi katıldı. Yani sen kendi densizliğini nasıl kalkıp da burada sürdürüyorsun? Haydi Mecliste senin şeyine katlanıyoruz. Bu kadar terbiyesizlik olur mu?"
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Gündüz
Ahmet Gündüz - 5 yıl Önce

HER MEMLEKETİN BİR DELİSİ BULUNURMUŞ, BİZİM MEMLEKETİN MUTASYONA UĞRAMUŞ HADDİNİ BİLMEZ DELİSİ BU İŞTE ÖMÜRÜNÜN SONLARINA DOĞRU YÜKÜNÜ AĞIRLAŞTIRIYOR İŞTE.

DURMUŞ YAŞAR
DURMUŞ YAŞAR - 5 yıl Önce

TERBİYE MANAVDA SATILSA HERKES ALIRDI BOL BOL

miko
miko - 5 yıl Önce

Davulu zurnayi sineği sazı karıştıran birini kim vekil yapıpta oraua yolluyor ben ona şaşıyorum ondan vekil değil iki tavuğa çoban olmaz

serhat şahin
serhat şahin - 5 yıl Önce

haklısın

m.akif çiftçi
m.akif çiftçi - 5 yıl Önce

bu şekilsizi böyle yerlere neden alıyorlar,ve onunla aynı havayı nasıl teneffüs ediyorlar, hayret doğrusu...