Ekrem İmamoğlu'ndan yemek çıkışı: Tabldotlar eşit olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yemek çıkışı geldi. Belediye personeliyle tanışan İmamoğlu Aşçı ile yapılan görüşmesinde kendisine farklı bir menü sunulması üzerine herkesle aynı tabldotu tercih edeceğini ifade etti. İşte detaylar...

POLİTİKA 18.04.2019, 16:39
Ekrem İmamoğlu'ndan yemek çıkışı: Tabldotlar eşit olacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, mesaisinin ilk gününde belediye çalışanlarıyla tanıştı. Odaları tek tek dolaşan İmamoğlu, çalışanlara başarı diledi.

İMAMOĞLU'NDAN YEMEK TEKPİSİ: Bİ DAHAKİNE AYNISI OLACAK

Son olarak mutfak bölümüne giren İmamoğlu, çalışanlara, ‘Yemekte ne vardı bugün’ diye sordu. ‘Musakka vardı. Sizin için de antrikot’ yanıtını aldı. Bu duruma kayıtsız kalmayan İmamoğlu, ‘Olmaz, yanlış. Birine musakka, birine antrikot olmaz. Bir dahakine aynısı olacak’ talimatını verdi. ‘Şehirdeki insanları eşitlemeye geliyorum’ diyen İmamoğlu, böylece ilk olarak “tabldotu eşitlemiş” oldu.

İMAMOĞLU: 'NEDEN'

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’deki merkez binaya gelerek, mesaisine başladı. İlk olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, daha sonra makamına çıkarak, çeşitli toplantılar gerçekleştirdi. İmamoğlu, toplantıların ardından, bulunduğu kattaki belediye çalışanlarıyla tanıştı. Odaları tek tek dolaşan İmamoğlu, çalışanlara başarı diledi. Son olarak mutfak bölümüne giren İmamoğlu, çalışanlara, ‘Yemekte ne vardı bugün’ diye sordu. ‘Musakka vardı. Sizin için de antrikot’ yanıtını aldı. Çalışana, ‘Neden’ diye soran İmamoğlu, ‘O şekilde hazırlandı’ yanıtını aldı.

TABLDOT EŞİTLENDİ

Bu duruma kayıtsız kalmayan İmamoğlu, ‘Olmaz, yanlış. Birine musakka, birine antrikot olmaz. Bir dahakine aynısı olacak’ talimatını verdi. ‘Şehirdeki insanları eşitlemeye geliyorum’ diyen İmamoğlu, böylece ilk olarak ‘tabldotu eşitlemiş’ oldu.

Yorumlar (0)
22°
açık