Dershanelerin kapatılması hatadır

Dershane ve özel etüt merkezlerinin kapatılma tartışmalarına İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Burhan Özfatura da dahil oldu.

POLİTİKA 19.11.2013, 11:34 18.02.2015, 23:01
Dershanelerin kapatılması hatadır
Kapatma kararının hiçbir şekilde izahı olmadığını savunan Özfatura, “Bu konunun olumlu en küçük bir noktası bile olamaz. Yani bu bir inatlaşmadır, bu vahim bir hatadır. Dökülen bir eğitim sistemi var. Eğitim sistemi şimdi daha çok enkaza dönecek ve zavallı evlatlarımız inanılmaz zarar görecek. On binlerce evladımız da sırf bu inat yüzünden işlerini kaybedecek. Direkt veya endirekt bu dershanelerin meydana getirdiği müthiş bir istihdam potansiyeli var.” dedi.
 

Haksız rekabet oluşur


Dershanelerin kapatılması durumunda fırsat eşitsizliğinin de artacağını belirten Özfatura, “Ayrıca dershanelerin kapatılması, bu eğitim yarışında tam anlamıyla bir haksız rekabeti oluşturacak. Bu dönemde nasıl zenginler daha zengin, fakirler daha fakir oluyorsa ekonomik hatalar sayesinde burada da şimdi siyah Türklere eğitim şansı kapatılmış oluyor.” şeklinde konuştu.


Bu cemaate karşı bir operasyon


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, hazırlanan tasarıyı yok gibi göstermek için adeta çırpındığını söyleyen Özfatura, “Biraz mantık ve biraz vicdanla düşündüğünüzde, bunun tamamen bir inatlaşma operasyonu olduğunu ve bu durumun Gülen cemaatine karşı yapılan bir operasyon olduğunu herkes takdir edecektir. Lehte hiçbir kelime söylemek mümkün değil. Bu tür olaylar, ülkem adına bana çok koydu. Allah, hepimize basiret ve veraset versin, enaniyetten korusun, şımaranlara akıl fikir versin.” dedi.

 
Yorumlar (0)