CHP'li Bekaroğlu'ndan Berat Albayrak hakkında Flaş suçlama...

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Berat Albayrak'ın son olarak ekonomide ki son durum değerlendirmesinde yaptığı '2 ayda püskürttük' açıklamasına yönelik flaş iddialarda bulundu... Bekaroğlu yaptığı konuşmada Berat Albayrak hakkında 'FETÖ okullarında öğrendiği subliminal mesajlarla algı operasyonu yöntemleri kullanmakla' suçladı..

CHP'li Bekaroğlu'ndan Berat Albayrak hakkında Flaş suçlama...

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Berat Albayrak hakkında 'FETÖ okullarında öğrendiği subliminal mesajlarla algı operasyonu yöntemlerine çekmeye çalışıyor' dedi... 

Berat Albayrak; 'Eğer bu istikamette giderse yıl sonunda cari denge, çok daha büyük bir süprize gebe olacaktır' '' Ancak biz 2 ayda o kadar güçlü adımlarla bunun en büyük sebeplerinden biri yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi ile hızlı refleksler vermemizdir. Ekonomi yönetimi olarak güçlü koordinasyonla aldığımız tedbirlerle ciddi bir refleks gösterdik.'sözlerine karşılık, Türkiyenin 460 milyar dolar borcu olduğunu ve 240 milyar dolar borç kısmınında bu yıl ödenmesi gerektiğini hatırlatan Bekaroğlu Albayrak'a ''Hadi borçlarıda püskürt'' dedi.

Berat Albayrak ; ''Öyle popilist yaklaşım şudur budur yok.. araba çalışıyor, devam edecek'' '' Ağustos ve Eylül aylarına göre çok daha güçlüyüz sözlerine Abdulatif Şener'den de fazilere ödenen miktarının artışı noktasında bir hatırlatma yaparak ' 76 milyar olan fazi giderleri 2019 bütçesinde 117 milyara yükselmiştir.'' dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 16:53
YORUM EKLE