20 Nisan 2015 Pazartesi 13:37
CHP'den örgüte seçim talimatları
 İşte CHP'nin "iletişim ilkeleri";

CAMİ VE TÜRBELERE AFİŞ, PANKART ASMAYIN
Başka siyasi partiler assa da, tarihi ve kültürel değeri olan binalara, cami ve türbe duvarlarına afiş, pankart, bayrak asılmamalıdır.

CHP LOGOLARI ARAÇLAR MUTLAKA TRAFİK KURALLARINA UYSUN
CHP logosu taşıyan araçların, trafik kurallarına aykırı davranmasına, trafik düzenini ve toplum huzurunu bozacak şekilde kullanılmasına, gereksiz yere sürekli korna çalmasına izin verilmemelidir.


BAŞKA PARTİLERİN TEMSİLCİLERİ İLE SERT TARTIŞMAYA GİRMEYİN

Diğer siyasi partilerin milletvekili adayları, sözcüleri ya da yöneticileriyle, seçmenin, medyanın önünde ya da özel toplantılarda asla gergin tartışmalara girilmemeli, tahrik unsuru taşıyan soru ya da sataşmalara asla yanıt verilmemelidir.

PARTİ PROGRAMINDA YER ALMAYAN KONULARDA KONUŞMAYIN
Seçim konuşmalarında ya da söyleşilerde, parti programında yer almayan konularda görüş bildirilmesinden, söz verilmesinden, taahhütte bulunulmasından özenle kaçınılmalıdır.

BAYRAK VE AFİŞLERİ, MÜMKÜNSE DÜKKANLARIN CAMLARINA İÇERDEN YAPIŞTIRIN
Afiş, kitapçık, broşür, bayrak gibi malzemelerin gelişigüzel dağıtılmaması ve kullanılmaması gerekmektedir. Kötü niyetli kişilerin ve hava koşullarının verebileceği zararı önlemek için, özellikle afişlerin, mümkünse dükkan mağaza, lokanta, berber kıraathane gibi yerlerin camlarına, içeriden yapıştırılması sağlanmalıdır.

DİN, DİL, IRK, MEZHEP KONUSUNDA YORUM YAPMAYIN
T.C. vatandaşlarının din, dil ırk, mezhep ve kültür farklılıklarına yönelik asla yorum yapılmamalı, görüş bildirilmemeli, imada dahi bulunulmamalıdır.

BAŞKA BİR YERLE İLGİLİ RENCİDE EDİCİ KONUŞMAYIN

Asla, herhangi bir ilçe, belde, köy ya da mahallede konuşma yaparken, başka bir yerle ilgili rencide edici söz kullanılmamalı, yorum yapılmamalı, imada dahi bulunulmamaldır.

HİÇBİR SOSYAL GRUP ALEYHİNE KONUŞMAYIN
Asla, herhangi bir etnik, dini, coğrafi ya da mesleki gruba yönelik, rencide edici söz kullanılmamalı, yorum yapılmamalı, imada dahi bulunulmamalıdır.

HASAR GÖRMÜŞ BAYRAKLARI ORTADA BIRAKMAYIN
Bayrak, afiş, çıkartma gibi malzemelerin hasar görmüş halleriyle ortalıkta kalmasına izin verilmemelidir. Hasar görmüş olanlar, derhal yenileriyle değiştirilmelidir.

SEÇİM ŞARKILARINI KULLANIN, GELİŞİ GÜZEL MÜZİK ÇALMAYIN
CHP Genel Merkezi tarafından hazırlanmış şarkıların dışında gelişi güzel müzik kullanılmamalıdır.

UZUN KONUŞMA YAPMAYIN
İdeal konuşma süresi 15-20 dakikadır. Seçim konuşmalarının çok uzun ya da çok kısa olmamasına özen gösterilmelidir.

"PROTESTO ALKIŞI BAŞLATMANIN YERİ VE ZAMANI YOKTUR..."
CHP'nin iletişim ilkeleri broşüründe, "milletçe alkışlıyoruz" kampanyası konusunda da bilgi verildi.
"Milletçe alkışlıyoruz ana başlığı ile ülkeyi yaşanmaz hale getiren zihniyet protesto edilecektir" ifadesinin kullanıldığı broşürde, şöyle denildi;
"Protesto alkışı başlatmanın yeri ve zamanı yoktur. Stadyumda, meydanda, otobüste, evde, sinemada, sokakta, restoranda, cafede, durakta, parkta, mağazada, alışveriş merkezinde, spor salonunda, tren garında, otobüs terminalinde, iskelede, havaalanında, uçakta, benzincide, trende, pazar yerinde, akla gelebilecek her yer ve durumda, küçük büyük her ölçekte insan kitlesiyle protesto alkışı başlatılmalı ve katılım teşvik edilmelidir.

"CAMİ VE İBADETHANELERDE ALKIŞLAMAYIN"
CHP broşüründe, "nerelerde alkışlı protesto yapılamayacağı" da şöyle anlatıldı;
"Protesto alkışı, başta cami olmak üzere, ibadethaneler, hastaneler, kabristanlar, cenaze törenleri, ilk ve orta öğretim okullarında asla yapılmamalıdır.

120 SANİYELİK ALKIŞLI PROTESTO
Protesto alkışının süresinin ne olacağı da broşürde yer aldı;
"Protesto alkışı yaklaşık 120 saniye sürmelidir. Protesto alkışı sırasında, asla slogan atılmamalı, şarkı/marş söylenmemeli, düdük çalınmamalı, asla ama asla hakaret/küfür içeren ifadelere ve hareketlere izin verilmemelidir."
(Hürriyet)
Son Güncelleme: 20.04.2015 13:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.