CHP'den Genel AF açıklaması

CHP'den son dakika Genel AF açıklaması geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "Af teklifinin içeriği milletvekillerimiz tarafından incelenecek. Grup Başkanvekillerimiz, hukukçu milletvekillerimizle bir komisyon oluşturacaklar, o komisyon af teklifinin içeriğiyle ilgili konuyu detaylı şekilde değerlendirecek"dedi.

POLİTİKA 24.09.2018, 21:39
CHP'den Genel AF açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde Merkez Yürütme Kurulunu (MYK) topladı. Toplantı sürerken CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı düzenlediği basın toplantısıyla MYK’nın gündemini paylaştı. MYK’da ağırlıklı olarak ekonomik kriz, gençlik politikaları ve krizin gençler üzerindeki etkilerinin değerlendirildiğini belirten Salıcı, "Ülkemizde kriz olmadığına dair söylem son günlerde ısrarla vurgulanıyor. Doğru sarayda kriz yok. Ne onların mutfağında kriz durumu söz konusu değil. Ama Türkiye’nin ekonomisi, saray ekonomisi ve halkın ekonomisi olarak ikiye ayrılıyor" dedi.

MİLLETVEKİLLERİMİZ TARAFINDAN İNCELENECEKTİR

MHP’nin af teklifiyle ilgili soruya Salıcı, "Affın içeriğini görmek lazım. MHP, Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı. Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı bu af teklifiyle ilgili ne düşünüyor ona bakmak lazım. İttifak kendi içinde bu konuya nasıl bakıyor. Af teklifinin içeriği milletvekillerimiz tarafından incelenecek. Grup Başkanvekillerimiz, hukukçu milletvekillerimizle bir komisyon oluşturacaklar, o komisyon af teklifinin içeriğiyle ilgili konuyu detaylı şekilde değerlendirecek. CHP ondan sonra bir görüş oluşturacak" cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 1 milyona yakın tazminat ödediği hatırlatılarak, bu ödemenin parti kasasından yapılıp yapılmadığı sorusu üzerinde Salıcı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde TBMM’ye mal beyanında bulunacağını kaydetti.

Irak ve Suriye tezkeresinin uzatılmasıyla ilgili soru üzerine ise Salıcı, dış politikayla ilgili konuların MYK’da gündeme gelmediğini bildirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Muharrem İnce’nin adının geçtiğinin sorulması üzerine Salıcı, MYK’da bu konunun da gündeme gelmediğini söyledi.

Yorumlar (0)