14 Haziran 2018 Perşembe 14:50
CHP'de Muharrem İnce kıskançlığımı başladı? CHP'li vekil Ünal Demirtaş 'Reise oy verebilirsiniz hiçbir sorun yok'

CHP TEŞKİLATLARINDA MUHARREM İNCE KISKANÇLIĞI MI OLUŞTU.

Oyu ve sevenlerinin sayısı sürekli artan, katıldığı mitinglerde alanları dolduran Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığına her geçen gün biraz daha yaklaşırken CHP teşkilatlarında İnce kıskançlığının oluştuğu konuşulmakta...

Önce, CHP'nin Milletvekili aday listelerinde İnce'ye yakın isimlerin yer verilmediği gündem olmuştu. Ardından yaşanan bu sorunlar ve İzmir başta olmak üzere bir çok il teşkilatındaki seçim çalışmalarındaki pasif duruşları seçmenin kafasında soru işaretleri bırakmaya başladı.

CHP'li Veki Ünal Demirtaş'ın sözleri sosyal medyada gündem oldu.

CHP Zonguldak Milletvekili ve 27. dönem milletvekili adayı Ünal Demirtaş, Kdz. Ereğli ilçesinde seçim gezilerini sürdürüyor. Demirtaş destek için girdiği bir esnafa, "Cumhurbaşkanlığı'nda reise oy verebilirsiniz hiçbir sorun yok. Kızmayız, darılmayız. Ama milletvekilliğinde kendimize oy istiyoruz. İkiye bölelim oyları bu sefer, Ereğli'den çıkan bir arkadaşınıza destek verin. Çok sağ olun" ifadelerine yer verdi. Demirtaş'ın sözleri ise kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. 

Demirtaş, sözlerinin ardından ziyaret ettiği esnafın AK Partili olduğunu söylediğini bunun üzerine milletvekilliği için kendisinin bir hemşehrileri olarak destek istediğini söyledi. Çok tartışılan sözlerin ardından Demirtaş, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye en çok kendisinin destek verdiğini vurguladı.  

CHP'Lİ SEÇMENDE "İNCE KAZANACAK CHP DEĞİŞECEK" UMUDU

CHP'li seçmenler tarafından sosyal medyadan yapılan yorum ve eleştirilerde Muharrem İnce ile birlikte CHP'nin teşkilat yapısınında değişeceği umutları hakim olduğu gözlenmekte. Yine yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre İzmir bölgesinde oy verenlerin %27'sinin Cumhurbaşkanı adayının farklı parti oyunun farklı olacağı sonucu çıktı.

Son Güncelleme: 15.06.2018 00:38