Bayülgen'in 'Siz proje misiniz?' sorusuna Ekrem İmamoğlu: "Evet projeyim"

Dün akşam yeni açılan kanal TV100'de, İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Okan Bayülgen'in 'Uykusuzlar Kulübü' adlı programına konuk oldu. Bayülgen'in, İmamoğlu'na “Ekrem İmamoğlu bir proje mi?” diye sorması üzerine İmamoğlu'nun verdiği cevap sosyal medyada olay oldu. İmamoğlu, "Evet bir proje aslında, Atatürk Cumhuriyeti’nin projesi. Beni 40 hanelik bir köyden alıp İBB Başkanı yapan bir proje.” diye yanıt verdi.

Bayülgen'in 'Siz proje misiniz?' sorusuna Ekrem İmamoğlu: "Evet projeyim"

Yeni kanal TV100'de Okan Bayülgen'in 'Uykusuzlar Kulübü' programının konuğu dün akşam Ekrem İmamoğlu'ydu.

31 Mart'ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve YSK kararıyla mazbatası iptal edilen CHP'li Ekrem İmamoğlu, Okan Bayülgen'in "Siz proje misiniz?" sorusuna, "Evet ben bir projeyim. Ama şöyle bir projeyim. Trabzon'un 40 haneli bir köyünde 60 metrekare evde doğmuş,  Atatürk cumhuriyetinin bir projesiyim" şeklinde yanıtladı. Ayrıca İmamoğlu program sonunda horon oynadı.

"Babam inşaat yapardı ama beni patron yetiştirmedi, amelelik yaptım"

İmamoğlu, Bayülgen'in "Siz proje misiniz?" sorusuna, "Evet ben bir projeyim. Ama şöyle bir projeyim. Trabzon'un 40 haneli bir köyünde 60 metrekare bir evde 3 yeni evli çiftin oturduğu, kuzenlerin olduğu bir evde doğmuş bir çocuğum. Köy hayatıyla yetiştim. Okuma yazma bilmeden esnaflığı öğrenmiş biriyim. Çocukluğumda bile mal satıp para kazanmayı öğrenmiş bir çocuğum. Babam inşaat yapardı ama beni patron yetiştirmedi, beni orada amele yaptı. Bu olağanüstü bir durumdu.  Bu proje Atatürk cumhuriyetinin bir projesi. Beni İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı yapan bir proje" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 18:28
YORUM EKLE