24 Ocak 2014 Cuma 15:20
Başbakan Erdoğan: Sarıgül'ün dosyasını açıklıyorum

Başbakan Erdoğan, CHP liderine seslenerek 'Klasörünün önünde poz verdiğin ve İstanbul'dan aday yaptığın adamın yolsuzluk dosyasını açıkla, yoksa ben açıklayacağım' diyerek pazar gününe kadar cevap beklediğini söyledi.

Erdoğan 'Sana Pazar gününe kadar müsaade. Pazar gününe kadar İstanbul büyükşehirle ilgili yolsuzluk klasörünü açıklamazsan ben açıklayacağım. Benim oğlumla, şahsımla alakalı eğer namusluysan kalk bilgilerini ortaya koy. Eğer dürüstsen şerefliysen. Benim oğlumu hiçbir zaman böyle şeylere karıştırmazsın. Rahşan affı çıkmasa başka yerdeydin' dedi.

Erdoğan, açıklanmadığı takdirde CHP özel dosyasını kendisinn açıklayacağını söyledi.

İŞTE ERDOĞAN'IN SÖZÜNÜ ETTİĞİ O DOSYAAK Parti Ankara ilçe başkan adayları tanıtılıyor

Başbakan Erdoğan Ankara İlçe adayları tanıtımı toplantısında konuştu. llçe başkan adayları tek tek halka tanıtılıyor...

Başbakan Erdoğan Ankara İlçe adayları tanıtımında konuştu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...
Keçiören sandıkları patlattığınız gün ayrı olacak.  30 mart seçimlerine biz teşkilat olarak 2 yıl önceden hazırlık yaptık. Son aylarda çalışmalarımıza hız verdik. Büyükşehir Belediye başkan adaylarımızdan, belde başkan adaylarımızdan, meclis üyelerimize kadar çok hassas bir araştırma sürecinden geçtik.

Bakın şununla gurur duyuyoruz. 81 ilde bize başvuranların sayısı 6 bin 415 aday adayı. Yani adayların 5 katı. Bu arkadaşların tamamı hepsi belediye başkanı olacak kapasitedir.

Halkın nabzını tuttuk. performansları ölçtük. Temayül yoklamaları yaptık. İl ve ilçe başkanlarımızın, bakanlarımızın, milletvekillerimizin görüşlerini aldık. 81 ilin adaylarını açıkladık. şimdi ilk kez başkent Ankara'da ilçe adaylarımızı tanıtıyoruz. Bazı illerde bakan adaylarımız oralarda ilçe adaylarını tanıttılar.

Hafta sonu da  İstanbul'da ilçe adaylarını tanıtacağız. Açıklandıktan sonra tam kadro sahadaki yerimizi alacağız.
30 Mart'ta AK Parti'nin ampülüyle tüm Türkiye'yi aydınlatacağız. Ülkemiz ve milletimiz adına bçr dönüm noktası bu seçim. 30 Mart sandık dışı yöntem arayanların boğazında kalacak.

30 Mart millet egemenliğinden başak yol arayanların kolunu kanadını kıracak. Sandık düşmanlarına gerekli dersi verilecek. 30 Mart Türkiye'de sandığın en güçlü çözüm olduğunu görecekler.

Adnan Menderes ve arkadaşları düzmece bir mahkeme ile idam edildiler. O gün milli iradeye kast edenlerin ne yaptığını gördük. O gün Menderes ve arkadaşlarını idam edenler şu mesajı vermek istiyorlar. Bizim istediğimiz yolda yürümezseniz sonunuz böyle olur deniyordu. Başbakanları, bakanları böyle korkuttular.

Bunu hükümetlere karşı bir şantaj olarak kullandılar. Siyaset, yasama ve yürütmeyi ellerinde tuttular. 2002'de bu yola çıkarken ne dedik "Yeter söz de karar da milletin" dedik.

Sevgili kardeşlerim bu öyle kuru kuru bir slogan değildir. Partimizi kurduğumuz andan itibaren bu ilkeyi asla vazgeçmedik. Hep milletin sözünü savunduk. Milletin egemenliğini küçümseyenlere karşı milleti ve milletin mührünü savunduk.

Mafya, çete ve cuntayla mücadele ederken bu ilkenin yanında durduk. Komplolara karşı bu slogan maksudmuz oldu. Ne yaptıysak milletle beraber yaptık. Neyin karşısında durduysak, hiç kimsenin hayalini kuramadığı reformları biz gerçekleştirdik.

Malum bir medya vardı. Emirler alıp istediklerini, holdinglerin faydasına ne lazımsa onu manşet atıyorlardı.

Ama benim milletim bu manşetlerin dilini çözdü. Bunlara prim vermiyor. Milletime rağmen artık siyaset sahnesinde yer alamıyorlar. Eski günlerine dönmek için çıldırıyorlar.

Dün TÜSİAD başkanı olduğundan farklı bir Türkiye çiziyor. HSYK ile ilgili kanun teklifinden rahatsızlık duyuyormuş.

Sen neden rahatsızlık duduyorsun. Sen Adalat Bakanı ya da hükümetle görüştün mü? Etrafınızda maaşlı memurlarınız size bunu mu anlattı.
Hükümet bu ülkenin menfaatini düşünmeyenleri

Ey TÜSİAD ananas meselesinden neden rahatsız değilsin. Uganda'da size rafineri kuranlardan neden rahatsız değilsin. Neden işleri tıkır tıkır yürüyor. Bunlar ananastan neden rahatsız değil. Çünkü bunlar ananas değil. Bunlar kod adı.

Biz sadece bağımsız yargı demiyoruz. Sadece bağımsız ve tarafsız diyoruz. TÜSİAD şimdiye kadar milletin yanında yer almadı. TÜSİAD'a rağmen iş dünyasındaki baskıyı kaldırdık. Bunlar 1'e 5 kazandı.

120 milyar doları bu ülkeye kim getirdi. Bu TÜSİAD şimdiye kadar hiç samimi davranmadı. Hükümet başarılı ama bizim oyumuz başka yere. Ya vermezsen verme. Bize milletimiz yeter.

Siz gidin o yolsuzlukları yapanlarla lobi yapmaya devam edin. Şimdiye kadar sustuk bundan sonra susmayacağız. Artık yeri geldiğinde bunları açıklaycağız.

AK Parti hükümetine bu kadar açık bir şekilde tavır alanlara karşı biz de onlara karşı tavır alacağız. Siz darbeye karşı ses çıkarmadınız bundan sonra bizi karşısında bulacaksınız.

Dürüst davrandığınız sürece bizi yanınızda bulacaksınız.
Dönemimizde imkanlarını nerelere götürdüklerini gelip bize açıkladılar. TÜSİAD'ın başkanı kalkıp bu ülkeye yabancı sermaye gelmez demek bu ülkeye ihanettir. Sen hangi yüzle bu hükümetin bakanlarını bu toplantıya çağırırsın. Biz TÜSİAD'a rağmen geldik.

Biz paralel örgüte karşı da mücadeleye devam edeceğiz. Yabancı sermaye gelmez diyorsun ha. Cevabını alacaksın. 11 yılda 120 milyar dolar getirdik. Bu istikrar ve güven sayesinde yaptık. TÜSİAD'a rağmen yaptık.

Çeteler temizlendikçe, daha çok sermaye gelecek. Milletimizle çok daha iyisini yapacağız.
Gündemimizde olan HSYK ile ilgili görüşmeler: Kardeşlerim, biliyorsunuz günlerdir parlementoda, genel kurulda bazı sıkıntılar oluyor. HSYK ve Adalet Kuruluyla ilgili görüşmeler oldu. Cumhurbaşkanı ve diğer partilerle görüşüldü. Sayın Gül'e dedim bu işi anayasa ile çözüleceğini söyledim. Ben bütün partilere arkadaşlarımı gönderdim.  CHP hemen açıklamadı. MHP bir çay bile ikram etmedi. Davet ediyorsun be. Arkadaşlarımız BDP'ye gittiler. Önce olumlu sinyal verdiler. Perşembe günü CHP'den cevap geldi. Hayır dediler.

Bu CHP'nin genel müdürü akşam başka sabah başka konuşur. Dürüst değildir.
Meclis'te dün istenmeyen işler oldu. Sen Başbakan'a, bakanlara her türlü hakareti et. Sabır sabır sabır nereye kadar. AK Partiller şamar oğlanı değil. Onlar da bir yerden sonra gerekeni yapıyorlar.

Biz yola çıkarken ne dedik Yolsuzluk, yoksullukla mücadele.
Hatta bugün bir köşe yazarı zavallı bizi takip edemiyor herhalde. Diyor ki; Erdoğan 6 bin km yaptı. Ey yazar o dediğin 79 yolda yapıldı. Biz 17 bin km yaptık. Yani bizim yaptıklarımıza bunların hayalleri ulaşamıyor.

Sen yazarsın aç bir karıştır. Sen niye yazmıyorsun orada Marmaray'ı, hızlı treni, kim yaptı. Burslar, krediler, yapılan okulları görme. Hastaneler de aynı şekilde. İlçelerimizde de devame diyor. İçmeye suyunda her yere ulaştık.

Biz yolsuzlukla mücadelede başarılıyız. Ey Genel müdür sen yolsuzluk klasörü önünde poz verdiğin adamı İstanbul'dan aday yaptın.
Sana Pazar günü bu yolsuzlukla ilgili sana müsade. Bunu açıklamazsan ben sizin raporunuzu açıklayacağım.

Sen kalkıp benim oğluma laf ediyorsun. Bugün sen Rahşan affı olmasa başka yerdeydin. Sen bu kaset olayı olmasaydın nerdeydin. Sayın Baykal'a kimlerin komplo kurduğu ortaya çıkıyor. Paralel kasetçiler.

Biz Adalet Akademisiyle ilgili kısmı çıkaralım. Şimdi bazıları diyor ki; bir yerden emir mi aldın? Kusura bakmayın Tayyip Erdoğan emirle iş yapmaz. Bizimle ancak müzakere yapılır.

Biz aldığımız kararları istişare ile alırız. Millete karşı olan ne varsa CHP bunların yanında yer alır. Daha 1 ay öncesine kadar hakim ve savcılara en ağır hakaretler eden CHP şimdi bunları savunuyor.

Paralel yapının darbe girişimini CHP var gücüyle destekliyor. CHP genel müdürünün asılsız iddiaları yüzünden Kayseri sucuğa doydu.
Ben de çok dava kazandım. Şimdi bu kazandıklarımı vatandaşlarımla nasıl paylaşsam diye düşünüyorum.

Son günlerde Suriye'deki katliam gözler önünde. CHP'den samimi bi söz işittiniz mi? daha dün akşam kem küm etmeye başladılar. Dün uyardılar. Biri çıkıyor biri yarım ağız Esed'i eleştiriyor. Diğeri çıkıyor Esed'ten daha iyisini görmedik diyor. Esed'le fotoğraf çektirenlerin üzerine kan bulaşmıştır.

Dışişleri bakanı çıkıyor utanmadan çıkıyor diyor ki; teröristler Türkiye'de eğitiliyor. Bunlar sizin işiniz. Sen bunu ispatlamazsan alçaksın.
15 bin kişinin nasıl öldürüldüğü gördünüz. Hala buna sessiz kalanlar bunun hesabını nasıl vereceksiniz. Esed Suriye'nin başında kalamaz. Suriye'de katliam yaşanıyor dünya sessiz. Toplama kamplarına dünya sessiz. Bu fotoğraflardan sonra artık dünya sessiz kalamaz.

Cenevre bundan sonra Suriye için mutlaka adım atmalı. Türkiye'nin insani yardım tırlarını durduranlar kime ve neye hizmet ettiklerini görmüşlerdir.
Bir ülkenin MİT kendi ülkesi için çalışır. MİT'e silah kaçakçısı diyen CHP'nin genel başkanını milletime havale ediyorum. Hal bak ya! MİT'e söylediği laflara bak. Düşman ülkenin başbakanı ancak bu lafları söyler. Oaradaki mağdur ve mazlum insanlara yardımı biz getireceğiz.

Bu atacağmız adımları sen belirleyemezsin Kılıçdaroğlu. Biz de vicdan var. Onun için bizim bakışımız var. Önce Gezi ve sonrasında 17 Aralık'ta kimin ne yapmak istediğini gördük.

Burası Ankara burası Meclis'in şehri. Burası İstiklal savaşı'nın merkezi. İzmir'e kadar düşmanı önüne kattı. Şimdi ikinci kez İstiklal mücadelesi vereceğiz. 30 Mart bu yüzden önemli.

Herkese en iyi cevabı 30 Mart'ta vereceğiz. Yılmaycaksınız, vazgeçmeyeceksiniz. Siz milletsiniz, Bunlara hadlerini 30 Mart'ta siz vereceksiniz. Hanım kardeşlerim kapı kapı dolaşarak sandıkları ayağa siz kaldıracaksınız.

Bundan önceki seçimlerden 2-3 katı daha fazla çalışacağız. Bu süreçte tüm Ankara'ya anlatacaksınız. 17 Aralık sadece AK Parti'ye yönelik bir darbe değil Türkiye'ye zarar vermek istiyorlar. Bunların hedefi ekonomi, çözüm süreci.

Bunların hedefi büyük Türkiye. Tüm AK Parti teşkilatı çalışacak. Her kademedeki arkadaşımızın çok çalışmasını istiyorum. Ankara bir dünya başkentidir.

Ankara'nın başarısı tüm dünya mazlumlarının başarısıdır.

AK Parti'nin Ankara'daki ilçe belediye başkan adayları belli oldu.
"Akyurt: Gültekin Ayantaş
Altındağ: Veysel Tiryaki
Ayaş: Bülent Taşan
Bala:İbrahim Gürbüz
Beypazarı: Tuncer Kaplan
Çamlıdere: Hazım Caner Can
Çankaya: Barış Aydın
Çubuk: Tuncay Acehan
Elmadağ:Gazi Şahin
Etimesgut:Rıza Gezer
Evren: Abdülkadir Demirci
Gölbaşı: Fatih Duruay
Güdül: Havva Yıldırım
Haymana: Hacı Aysu
Kalecik: Filiz Ulusoy
Kazan: Lokman Ertürk
Keçiören: Mustafa Ak
Kızılcıhamam: Muhittin Güney
Mamak: Mesut Akgül
Nallıhan: Mehmet Mete
Polatlı:Yakup Çelik
Pursaklar:Selçuk Çetin
Sincan:Mustafa Tuna
Ş.Koçhisar: Gerda Polat
Yenimahalle: Adem Ceylan".
Son Güncelleme: 24.01.2014 15:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yavuz.cansiz@hotmail.com 2014-01-24 15:46:41

helal sana başbakanım allahım yolunuzu yolumuzu açık etsın