Barış Atay kürsüye çıkınca ortalık karıştı!

Meclis’teki yemin töreni sırasında alışık olunmayan bir protesto gerçekleşti. HDP Hatay Milletvekili tiyatro sanatçısı Barış Atay’ın ismi anons edilince dinleyici sırasında oturan bir kişi “Yuhhh” diye bağırdı. HDP'li vekiller tepki gösterdi.

POLİTİKA 08.07.2018, 08:53
Barış Atay kürsüye çıkınca ortalık karıştı!

Geçici Başkan Durmuş Yılmaz, güvenlik görevlilerini vatandaşın dışarı çıkarılması yönünde uyardı. Meclis polisi, protestocu vatandaşı dinleyici locasının dışına aldı. Enes Y. isimli vatandaşın ziyaretçi kimliği alınarak, hangi vekilin misafiri olarak geldiği öğrenilmeye çalışıldı. Protestocu vatandaş polislerin ‘kimin ziyaretçisi olarak geldin?' sorusuna ‘Vekillerin hepsi için geldim' dedi.

Dışarı çıkmaları söylendi

TBMM Genel Kurulunda 27. Dönem Milletvekillerinin and içme töreninde oturumu yöneten Durmuş Yılmaz dinleyici bölümünde oturan vatandaşları alkışlama ve tezahürat gibi davranışların yasak olduğunu birkaç kez hatırlattı. En son AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın and içmesinin ardından dinleyici locasındaki kalabalık bir grup alkışlamaya başladı. Başkan Yılmaz görevlilere seslenerek dinleyicileri dışarı çıkarmasını söyledi. bu arada dinleyici bölümündeki perde de görevli tarafından kapatılmaya başladı. Salonu terk eden bazı vatandaşların Rabia işareti yaptıkları görüldü. Başkan Yılmaz oturuma ara verdi.

Yorumlar (0)