banner123

Bakan Soylu 'Murat Karayılan'ın 14 yaşındaki çocuklara nasıl tecavüz ettiğinden bahsedin'

Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda HDP'li bir milletvekilinin doğudaki operasyonlar için 'işgal' sözcüğünü kullanmasına çok sinirlendi ve tepki göstererek, "Hangi ülkeden, hangi işgalden bahsediyorsunuz? Murat Karayılan'ın 14 yaşındaki çocuklara nasıl tecavüz ettiğinden bahsedin" dedi.

POLİTİKA 15.11.2018, 20:05 Bilal Demir
Bakan Soylu 'Murat Karayılan'ın 14 yaşındaki çocuklara nasıl tecavüz ettiğinden bahsedin'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda HDP'li bir milletvekilinin doğudaki operasyonlar için 'işgal' sözcüğünü kullanması üzerine tartışma çıktı. HDP li milletvekilinin sözlerine çok sinirlenen Bakan Soylu Murat Karaylan'ın 14 yaşındaki çocuklara nasıl tecavüz ettiği konusunu gündeme getirdi. 

HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay'ın, “Doğu ve Güneydoğu’daki operasyonlar işgaldir” demesi üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ne işgalinden bahsediyorsun sen?” diyerek, yüksek sesle tepki gösterdi. Bu sırada ayağa kalkan milletvekilleri tartışmayı önlemek için “Sayın bakanım” deyince Süleyman Soylu, “Başlarım bakanınıza” diye karşılık verdi. Bir ara ayağa kalkan Bakan Soylu’yu  CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu sakinleştirdi. Süleyman Soylu “Neyin işgali? Böyle bir şey olur mu? Hangi ülkeden, hangi işgalden bahsediyorsunuz? PKK’nın işgalinden mi bahsediyorsun? Murat Karayılan’ın 14 yaşındaki çocuklara nasıl tecavüz ettiğinden bahsedin. Öldürülen öğretmenlerden ve işçilerden bahsedin” diye konuştu.

Yorumlar (0)