11 Şubat 2014 Salı 12:17
Bahçeli konuştu, Habertürk yayını kesti!
Bahçeli sözü “Alo Fatih” konusuna getirdiğinde ise Habertürk kanalının yayını kesmesi dikkat çekti. Kanal, 10 dakika sonra MHP liderinin konuşmasını tekrar canlı yayınlamaya devam etti.

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

"Van’da meydana gelen kazada şehit olan Mehmetlerimize Allah’tan rahmet diliyorum...

Başbakan ve hükümeti Kuzey Kıbrıs’ı tanınması için gerekli mücadeleyi gösterememiştir. Annan Planı’ndan sonra bir arpa boyu yol alınamayan görüşmelerin sürdürülmesi bize inandırıcı gelmemektedir


Eğitimde büyük sorunlar vardır. Siyasi dürtülere, emellere öğrenciler kurban verilmektedir. Yarınları sabote etmiştir hükümet…  Başbakan Erdoğan ’ın mizacı eğitim sürecini baştan aşağıya yakıp kavurmuştur. Öğrenciler sürekli değişen sistem arayışından bıkıp usanmıştır. Artan problemler gittikçe büyümektedir. Sonuç olarak ufuksuz, ruhsuz bir eğitim sisteminin çatısı örülmüştür.

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER HAKKINDA

Atama bekleyen öğretmen çilesi bitmemiştir. Anlayamıyorum; Başbakan Erdoğan her şeye, herkese para buluyor da öğretmenlere gelince mi bulamıyor? Taktığı kol saati 700 bin lira olan bakanlar her şey layıktır ama öğretmenlerimiz değil midir? Başbakan, çocukları masumdur, komplo kurbanıdır ama haklarını isteyen öğretmenler haddini aşmıştır. Sayın Başbakan böylesi vicdansızlık emin ol ki ne Tanzanya’da ne Uganda’da vardır… Türk vatandaşlarını açlığa mahkum etmiştir. Nasıl olsa Başbakan’ın işleri tıkırındadır. Para akmaktadır… MHP ’nin iktidarında açıkta kalan tek bir öğretmen kalmayacaktır.

DERSHANE KONUSU

AKP iktidarı her alanda olduğu gibi eğitim sistemini de yalana dolana mahkum etmiştir. Dershaneler konusu gittikçe kuvvetlenmektedir. Başbakan sayısal çokluğuna güvenerek sindirmek için elinden geleni yapmaktadır. Dershanelerin kapatılması benimsemediğimiz bir husustur. Dershane konusunu silah gibi kullanan bu zihniyet unutmasın ki tuttuğu namlunun ters tepmesi direk kendini vuracaktır.

Memuriyete yeni başlayanlar görülüyor ki hükümet yakınlıkları uzaklıklarıyla değerlendirileceklerdir. AKP Öğretmenliği adı altında yeni bir kariyer grubu oluşturulacaktır. İnanıyorum ki TBMM’nin saygın üyeleri Başbakan’ın egolarına, siyasi yanlışlarına izin vermeyeceklerdir. Öğretmenlerimiz bugünleri unutmamalıdır. Başbakan’ın üzerine günü geldiğinde çizmelidirler.

Demokrasilerde mirastan yiyen, gerilimlerle zaman geçiren bir iktidarın yaşama şansı şimdiye kadar olmamıştır ve olmayacaktır.

‘FATİHÇİKLERE SESLENİYORUZ’

AKP iktidarının elle tutulur hiçbir yanı kalmamıştır. İfade hürriyetine sataşmakta, tercihleri sık boğaz etmektedir.
Bugünkü hal fetret devrine bile rahmet okutur. Böylesi bir iktidar düşmanın başına bile gelmemiştir. Yalancı, yüzsüz, karanlık suratlı bir yığın adam, AKP’nin etrafında toplanmış şeytanın kuryeliğine soyunmuştur. Başbakan Erdoğan, bu sözlerimiz üzerine, uzandığı ilk telefonla Fatihlerine telefon yağdıracaktır.

Erdoğan’ın paralı askerleri, medyadaki soytarıları, 24 Alo fatih hattı biz konuşurken sürekli açıktır bizi dinlemektedir. Aslan parçası fatihleri tetikte beklemişlerdir.

Şimdi de biz Fatihçiklere sesleniyoruz: MHP fırtına gibi geliyor, tehlike gibi geliyor… Bu nedenle yayınımızı derhal kesin ve sahibinize durumu takla ata ata bildirin…

‘BİR ALO DEMEN KAFİ…’

Başbakan Erdoğan’a bir teklifim var. Gel bu işi çözelim. Şahsımın ne zaman ne kadar süreyle nasıl konuşması gerektiğini bildirirsen. Sana bir güzellik yapmaktan çekinmeyiz. Sayın başbakan yeter ki sıkma canını. Bu kadar çırpınma, dert etme. Bize bir alo demen kafidir.

Özel hayatın mahkeme kararı olmaksızın dinlenmesi kesinlikle maruz görülemez… Bugün gündeme sızan tapelerin mahkeme kararına uygun yapıldığı ortadadır.

Bundan Başbakan’ın sızlanmasına gerek yoktur. Bizzat Başbakan’ın mahremiyetine karşı olsaydı biz de karşı çıkardık.

‘O KAYITLAR GENEL, GENEL!’

Başbakan’a o çok sevdiği kendi sözleriyle seslenmek istiyorum: Başbakan o kayıtlar özel değil Genel genel genel ahlaksızlığın daniskasıdır.

KEMAL SUNAL'IN FİLMİNDEKİ GİBİ...

Bizim sesimizi kısmak için çırpınmıştır. Şu an kesinlikle odasında başı ellerinin arasında terör estiriyordur.
Kemal Sunal’ın filmindeki gibi Mazlum karakterinin kopyalarını yana döne arıyordur. Nereye gitse gözü bizdedir. Fas’tan bile “ALO Fatih” hattını aramıştır. Medyanın köçeğine dönen şahıs ise yayınımızı kesmiştir.

Özgür, tarafsız olması gereken medya Başbakan’ın takibi altına alınmış, bastırılmıştır. Karşı gelenler işten çıkarılmıştır. Başbakan manşetlerde neyin verilip verilmeyeceğinin çakma kararcısı olmuştur. Anket simsarları Başbakan Erdoğan’ı mutlu etmek için bizden almış BDP’ye eklemiştir.

‘GAZETECİLER AYRIK OTLARINI ATMALI’

“Buyurun efendim, tamam efendim, siz üzülmeyin efendim” diyen iki fatihten bir insan sureti çıkmayacağına da anlamalıdır. Baltayı sert kayaya vurmuşlardır. Arkadan kurmalı Fatihler ekranları karartmış, bize ambargo koymuşlardır. Onurlu gazeteciler, aralarındaki ayrık otlarını aralarından söküp atmalıdırlar.

Hainlerin, diktatörlerin bizden hoşlanmaması normaldir. Başbakan Erdoğan’ın MHP’den ödü kopmaktadır. Milli irade hırsızları, ekran hafiyeleri, çıkarcılar isterlerse hiçbir haberimizi hiç vermesinler. Bizi yok saysınlar, anketlerle oynasınlar. Ne gam, ne tasa gerekirse 76,5 milyon vatandaşımıza derdimizi anlatırız.

Satılmış ve yandaşlığın paspasını boynuna geçirenler, damatlara köşe verenler bizden bahsetmesinler. Biz asıl sahibe koşacağız, millete koşacağız. İktidara geldiğimizde “Alo fatihler” nereye kaçacaklar, “yahu Fatih” diyenler nereye saklanacaklar?

‘HIRSIZ VE RÜŞVETÇİLERİ SERBEST BIRAKACAK’

Başbakan’ın, adaleti ve akılları çelerek ulaşmak istediği amaç farklıdır. İranlı iş adamının malları üzerindeki tedbir kaldırıldı. Banka müdürünün de aynısı olmuştur. Başbakan’ın rüşvet açıklamasından sonra yolsuzluğun ibresi değişmiştir. Başbakan ve hükümeti hırsız ve rüşvetçileri serbest bırakacaktır.

İranlı şahıs yolsuzluğun kara kutusudur. Bu kutunun şifreleri çözülür, dili çözülürse her şey ortaya çıkacaktır. Başbakan Erdoğan ecel terleri dökmektedir. Başbakan Erdoğan’ın şu sözleri çok şaşırtmıştır: “Şimdi bu tür davalar açıldığında piyasadaki itibarları ne olur. Bu ihanet değildir de nedir?” demiştir. Haramzadelerle dirsek dirseğe olmak haram değil midir? İhanet değil midir? Hortumlayanlara, çalanlara arka çıkmak ihanetin en büyüğü değil midir? Başbakan Erdoğan’ın siyaseten ve ahlaken ömrü çoktan dolmuştur.

İNTERNET SANSÜRÜ

İnternette, mahkeme kararsız erişim sınırlaması yapılacaktır. Sanal medyaya kelepçe vuran bu anlayışın kabul edilebilir hiçbir yanı yoktur. İzlenilen yol hatalı ve kusurludur.

Kişi hak ve hürriyetleri güvencede değilse demokrasiden bahsedilmez. Umuyoruz Cumhurbaşkanı Gül halka karşı sessiz kalmaz. Halkıma sesleniyorum: Yalan ve cehaletle savaşmak için yürekli olmaktan başka şansımız yoktur. 

Başbakan’ın aklından zoru yoksa milletimizin gururuyla daha fazla oynamasın.

MHP lideri Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamuoyuna açıkladığı yolsuzluk fezlekesinde geçen konuşmalarla ilgili eleştirilerini sürdürdü. Tapelere yansıyan konuşmalara göre Bahçeli’nin sözleri Habertürk televizyonunda alt yazıyla geçerken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ciner Yayın Holding Başkanvekili Mehmet Fatih Saraç’ı aramış MHP liderinin sözlerinin kaldırılmasını istemişti. Bahçeli, bu konuşmaya göndermede bulanarak “Başbakan Erdoğan bu sözlerimize ilk telefonla Fatihlerine telefon yağdıracaktır. Erdoğan’ın paralı askerleri, medyadaki soytarıları 24 Alo Fatih hattı biz konuşurken sürekli açıktır bizi dinlemektedir. Aslan parçası fatihleri tetikte beklemişlerdir. Şimdi de biz Fatihçiklere sesleniyoruz. MHP fırtına gibi geliyor, tehlike gibi geliyor. Bu nedenle yayınımızı derhal kesin ve sahibinize durumu takla ata ata bildirin “ dedi.

MHP Genel Başkanı’nın konuşmasını canlı veren Habertürk televizyonu bu sözler başladığı anda yayını kesti.
Son Güncelleme: 18.02.2015 23:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.