Bahçeli: Kan sadece Paris'te akmamıştır

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalar yaptı.

POLİTİKA 13.01.2015, 12:22 18.02.2015, 22:59
Bahçeli: Kan sadece Paris'te akmamıştır
Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

7 Haziran seçimleri MHP ile birlikte diğer siyaset aktörleri arasında geçicektir. Biz herkesin temsilcisiyiz. Ahlak meşalesidir. Türkiye'nin meşalesidir. Yolsuzluğun sütunları tek tek yıkacaktır. Bu cevap MHP'dir bu ses MHP'nin 40 yıllık milli seslenişidir. Bizim Türkiye ile hayallerimiz hedeflerimiz vardır. B,zim proje ve hedeflerimiz tarih ve coğrafiyayı kuşatan derin bir tarihimiz vardır. Adımız Türk milletidir. Kaynağımız kültür ilalabet var olmakdır. Bugüne kadar siyasi zihniyet iktidarda tek tek denenmiştir ve geriye sadece MHP kalmıştır. Yol kesen, haraç alan, ayrı bayrak, ayrı devlet sloganlarına tahammül edilemiyorsa MHP bunlara hazırdır. Türkiye'nin önünü perdeleyen zihniyetten yakınan varsa MHP hazırdır. Şehitlerimizin ruhu daha fazla incinmesin deniyorsa MHP hazırdır. Kutuplaşma varsa sefalet korkutuluyorsa MHP bunlara hazırdır.

"7 HAZİRAN KARANLIK YÜZLERDEN KURTULMA GÜNÜ OLACAKTIR"

Fotokopisi bile zahte duranlara tek çare MHP tek kılavuz MHP'dir. Bu defa aziz milletimiz MHP diyecek bu sefer MHP ile söz kesecektir. 7 Haziran karanlık yüzlerden kurtulma günü olacaktır. Vurguncunun belini Türk milleti kıracaktır. Erzurum hakkından vazgeçmeyecek soyguna müsade etmeyecektir. Diyarbakır çemberden çıkmayacak, Samsun ilk adım gibi kalacak, İzmir ilk kurşun gibi kalacak, İstanbul ilk fetih gibi kalcaktır. İlk tokat 7 Haziran'da atılacaktır. İmralı canisi hücrede çürüyüp gidecektir. AKP gidecek MHP şanıyla, şerefiyle milletimizin şaşmaz terciği ile iktidara yürüyecektir. Birlik birlik kardeşlik dedik yılmayacağız yürüyeceğiz.

Nufüsümuzun yarısı yoksullukla mücadele etmektedir. Her devirde işini gören kaymak tabaka dışında hayatından memnun olanlar yoktur. Teşvif huzursuzluğu yok etmektir. Eşitsizliğin keskinleştiği gelir dağılımın adaletsiz olduğu işsizlikle biriliğin sürekli ters düştüğü görülmektedit. Adelet yok olduğunu görülürse aynı zamanda ezici ve orantısız güç devreye girdiği zaman zulum olacaktır. Yoksuzluk ekonomik bir sampa olduğu gibi hak ihlalidir. Yoksuzluk milletimizin sırtında bir kamburdur. İşsizlik yetersiz gelir birliğimizi sosyal düzernimizi kemirmektedir. Yolsuzluk çiftliğine çevirenler bu günün yegane sorumlusudur. AKP'yi ele geçiren hukuksuz ve kanunsuz geliri nufusumuzu hızla yok etmektedir. Bu nedenle demokrasi yok olurken bu vahim tablo Türkiye için korkunç bir tablodur. Konya'da Ayaz bebek soğuktan zatüreden ölmüştür. Kübra bebek açlıktan gözlerini yummuştur. Bir yandan villasındaki akşamdan sabaha kadar sıfırlayamayanlar dururken Hakkari'nin Yüksekovasında ağır kış şartlarında soğuktan montu olmadığı için okula gidemeyen çocuklarımız vardır. Dikkat ediniz bu çocuklarımızın ve nica evlatlarımızın tertemiz talihleri yolsuzlukla tırpalanmaktadır. sayıları 5,5 milyonu aşan vatandaşalrımızın izahı nasıl yapmıştır. Başbakan'ın hatırlı yandaşlar sınav yolsuzlularıyla işe kimleri yerleştirmiş işi kim kaybetmişte bunları bulmuşlardır. Anlaşılan işsizliğin nedeni bulunmuş faturası hanımefendilere çıkartılmıştır bu nankörlüktür. AKP'nin kadınlara miyobik bakısını millet sandıkta cevabını verecektir. İşsizliğin nedeni bellidir. AKP hükümeti vatandaşlarımızı işsiz ve aşsız bırakmıştır. Fakat bununda çözümü vardır MHP işsizlik bataklığını kurutmakta iddialıdır. Nüfus korunlamalıdır. Yardımlar olumsuz olsada yeterli değildir 3 çocuğu verecek teşvik parası kademe kademe veriliyor. Balık vermenin yanında balık tutmayıda öğretmediğimiz zaman bu yardımlar yeterli olmayacaktır. Kalıcı ve uzun vadeli değildir. Babaları işsizken çocuklara teşvik yapılırken bu nasıl zihnişyettir. AKP sandık görünce ne yapacağını şaşırmıştır. İşçi, memur, sanayici dışlanmıştır. İktidarımızda kimse aldığı yardımlarla mahdur olmayacaktır. 1,2 milyon vatandaşlarımızın aldığı yardım parası iyileştirilecektir. Asgari ücretle açlık sınırının yanında olanların yanında biz duracağız. Kimse mahdur bıorakılmayacaktır.

Bizde yalan dolan yoktur. Biz de verilmiş sözleri çiğnemek yoktur, bizde kaytarma karartma yoktur çünkü biz MHP'yiz neyi hedefliyorsak onu yaparız. Rüşvet ve yolsuzluk damarını keserek, 77 milyona yetecek zenginleşmeyi açık açık ilan ediyorum.

Bahanesi ne olursa olsun hayin ve terör vicdansız, niyeti gizleyemez. Çağımızın terörle anılması insani adına gerilemedir. Fransada bir mizah dergisine düzenlenen arkasından markete yapılan baskın nitekim utanç verici bir tablodur. Biz inanıyoruz ki sivil ve masum insanların öldürülmesini mahsur kılınmayacaktır."KAN SADECE PARİS'TE AKMAMIŞTIR"
Terörü siyaset malzemesi olanlar gören varsa bu zihniyetin terörü teşvik etmek ve özendirmek vardır amaçlarında. Şu da vardır kan sadece Paris'te akmamaıştır ölümler sadece Paris'te yaşanmamıştır terör sadece Avrupa'da yoktur. Ortadoğu sadece terörün ürediği yerdir. Terör örgütleri belirsizlikler nedeniyle yaşama inkanı bulmaktadır. Elbette Paris'te yaşanan olaylara üzülelim ama bizde aynısını Musul için Kerkük için istemeliyiz. Sadece onlarda değil biz de de yaşanıyor bu olaylar bakınız.

"HEPİMİZ CHALİE'YİZ Mİ DİYELİM?"
8 Ocak'ta yaşanan yaklaşık 2 bin kişiyi acımasızca öldürülmüştür 17 kişi için yürüyenler 2 bin kişiyi ağzına bile açmamışlardır. Mukayese etmek istemiyorum ama 2 bin mi daha çoktur 17 mi? yıllarca insanlar katledildi. Kızlarımıza tecavüz edildi. Şu vicdanınıza bakın kimsenin gitmesini bırakın kimse gündemine bile almadı. Mazlümlerın halini film izler gibi izled,ler. Haritalarla oynandı, petrol için insanlar katledildi. Şimdi bunları unutalım hiç utanmayalım mı bunları da görmezden mi gelilim ölenle ölünmüyor kılıfına mı uyduralım hepimiz Charlie'yiz mi diyelim?

"KANDİL'İN VAGONU OLANLAR PARİS İÇİN YÜRÜMÜŞLERDİR"
Karakollarımız basılıp Mehmetçiklerimiz şehit olurken Mehmetçik için yürümeyenler Paris'e gidip aynı safa girmişlerdir. Kandilin vagonu olanlar Paris için yürümüşlerdir. Güneyduğu'da olanlar mesele değil de Paris'te silahlar patlayınca mı tehdit oluyor? Başbakan Davutoğlu nerede yaşamaktadır. Başbakan kimin başbakanıdır? Davutoğlu'nun bahsettiği teröre karşı ilkesel tutumu sorguluyoruz. Meclis soruşturma Komisyonu'nda şüphe oluşturmadı diyenlerin ihanetini nasıl bahdaştırmalıyız?

"TERÖRİSTLERİN İSLAMLA İLİŞKİLENDİRİLMESİ SAKAT VE ÇARPIK BİR ANLAYIŞTIR"
Yaşanan büyük acılardan ders çıkarmak insanlık için önemlidir. teör insanı, nsanlık onurunu tahrip etmiştir. Bilin ki terör vicdan tanımayan bir ölüm makinasınıdır. Terör karşı uluslararası siyasetin bir parçası değildir. Teröristlerin İslamla ilişkilendirimesi sakat ve çarpık bir anlayıştır. Teröristin cinsiyeti, dini ve mezhebi yoktur. İslamın gerçek mesajı benimsenirse ortalık süt liman olacaktır. petrolün önüne erdem sömürünün yerine adaletli paylaşım geçmedikten sonra çok zordur. Eli silahlı teröristler tamamen dışalndırktan sontra huzura uyanacağız. Muhterem heyetimizi Allah'a emanet ediyorum. Sağ olun var olun.

Yorumlar (0)
26°
açık