Aziz Yıldırım Başbakan'dan randevu talep etti

Fenerbahçe'de yeniden başkan seçilen Aziz Yıldırım'ın Hükümüt'le aralarındaki buzları eritmek için Başbakan'dan randevu talep ettiği bildirildi.

Aziz Yıldırım Başbakan'dan randevu talep etti

Fenerbahçe Yönetimi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Spor Bakanı Suat Kılıç ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşmek için girişimde bulundu. Gözler son dönemde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın vaatlerini eleştiren Erdoğan'ın vereceği cevaba çevrildi.


Milliyet'te yer alan habere göre, sarı-lacivertli kulübün, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten randevu talep ettiği bildirildi.

Yeni seçilen yönetim geçmiş dönemlerde farklı kulüplerin de yaptığı gibi Ankara'ya bir nezaket ziyareti yapmak istiyor. Eğer program uygun olur ve randevu talepleri kabul edilirse sarı-lacivertliler devletin zirvesi ile bir araya gelme imkanı bulacak.

Fenerbahçe Yönetimi'nin bu girişimi sonrası gözler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi. Bilindiği gibi kongre süreci sırasında Erdoğan, Yıldırım'ın vaadlerini eleştirmiş ve "Beş yüz milyon dolar borcun var, banka kuracaksın. Bunun için izin verecek kurumlar belli. Ayrıca sanki Çevre Bakanı elindeymiş, her izin elindeymiş gibi söz veriyor. ‘Şuraya şunu yapacağım, AVM yapacağım' demek doğru değil" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE