banner123

Aydın'da seçim sonuçlarına yapılan itiraz rededildi

Aydın'da seçim sonuçlarına yapılan itirazların Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) da reddedilmesinin ardından ildeki milletvekili dağılımı 4 AK Parti, 3 CHP, 1 İYİ Parti olarak tescillendi.

POLİTİKA 02.07.2018, 00:31
Aydın'da seçim sonuçlarına yapılan itiraz rededildi

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  seçimlere ilişkin, İl ve İlçe Seçim Kurulu'na yaptıkları itirazın reddedildiğini  hatırlatarak YSK'ye de itirazda bulunduklarını söyledi.

YSK'nin de itiraza ret yanıtını verdiğini aktaran Pehlivan, sonuçlara  saygı duyduklarını, kendilerine oy veren seçmenlerin haklarını savunmak için bu  itirazda bulunduklarını ifade etti.

Pehlivan, şahısların ve kurumların menfaatinin önünde Türk milletinin  menfaatinin olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bunun önüne hiçbir şey geçemez. Milletimizin kararıyla, genel  başkanımızın öngörüleriyle başlayan Cumhur İttifakı, milletin kararıyla başarıya  ulaştı. Aydın da bu başarıya ulaşmış durumda. Dörde 4 milletvekili çıkarmış  durumda. Halkın kararına saygı duymak zorundayız. Bu karar AK Parti Aydın İl  Başkanlığı ile MHP Aydın İl Başkanlığı arasında bir sorun teşkil etmeyecektir. AK  Parti'den 4. milletvekili seçilen milletvekilimizi de tebrik ederim."

Aydın'da, kesin olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti 4, CHP 3, İYİ  Parti de 1 milletvekili çıkardı.

Yorumlar (0)