Akşener’den dikkat çeken ‘beka’ açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bazı kesimler, 31 Mart yerel seçimlerini beka ile eşleştiriyor. Yerel seçimlerde halkımız kendisine en iyi hizmeti vereceğine inandığı adaya oyunu verecek. Seçilen belediye başkanı veya mahalle muhtarının, ülkenin bekası ile ne ilgisi olabilir?" dedi.

POLİTİKA 15.02.2019, 21:29
Akşener’den dikkat çeken ‘beka’ açıklaması!

Akşener, Mersin’deki temasları kapsamında, partisinin Silifke ilçe binasında partililerle bir araya geldi. Belediye başkan adaylarına destek vermek için ilçede bulunduğunu ifade eden Meral Akşener, önceki gün hayatını kaybeden Ozan Arif’in cenazesine katılmak için Samsun’a gideceğini de söyledi.

“KOCAMAZ’I SİZLERE EMANET EDİYORUM”

Vatandaşlardan yerel seçimlerde kendilerine hizmet edecek adayları seçmelerini isteyen Akşener, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kocamaz’a destek istedi. “Burhanettin başkan İYİ Parti’yi seçip, zorlukları göze alıp, tüm uğradığı haksızlıklara rağmen vakarını bozmadı” diyen Meral Akşener, “Tek kelime konuştuğunu, hizmetten başka bir şey anlattığını, dedikodu yaptığını görüyor musunuz? Bir şey söyleyeyim. İşte böyle adam gibi adamlara ihtiyaç var. Size hizmet etmeye talip, kimsenin önünde eğilmemiş, bükülmemiş, sizin kardeşiniz, ağabeyiniz, büyüğünüz Burhanettin Kocamaz’ı sizlere emanet ediyorum” dedi.

‘BEKA’ AÇIKLAMASI

Akşener, daha sonra esnaf ziyaretinde de bulundu. Ardından Erdemli ilçesine geçen Meral Akşener, partisinin ilçe binasında partililerle bir araya geldi. Burada kalabalığa seslenen Akşener, ilçedeki esnaf ve çiftçilerin zor durumda olduğunu öne sürerek, “Çiftçimizin girdi maliyetleri yüksek. Çiftçimizin mazotu, gübresi, ilacı pahalı. Artık çiftçimizin sorunlarına çözüm üretilmesi gerekiyor. Muhalefet milletin avukatıdır. Sizlerin derdini dinleyip, sizlerle berber oluyoruz. Bazı kesimler, 31 Mart yerel seçimlerini beka ile eşleştiriyor. Yerel seçimlerde halkımız kendisine en iyi hizmeti vereceğine inandığı adaya oyunu verecek. Seçilen belediye başkanı veya mahalle muhtarının, ülkenin bekası ile ne ilgisi olabilir? Tecrübeli bir politikacı olarak söylemem o ki, sizlerin sorunlarını çözebilecek, derdinizi dinleyen, kapısından içeri girebileceğiniz, yanındakini kayırmayan bir belediye başkanı seçeceksiniz” diye konuştu.

Akşener, esnaf ziyaretinin ardından temaslarına Tarsus ilçesinde devam etti. İlçedeki Makam Camisi’nde bulunan Danyal Peygamber’in kabrini ziyaret edip dua eden Meral Akşener, seçim otobüsüyle ilçe turunun ardından partisinin ilçe binasına geçti. Burada balkondan vatandaşlara seslenen Akşener, daha sonra partililerle davul zurna eşliğinde halay çekti. 

Yorumlar (0)
24°
açık