AKP'den Diyanet Başkanına destek açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Kadir Mısıroğlu'nu ziyaretine ilişkin konuya dair, "Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz. Tartışmaları doğru bulmuyoruz. Diyanet İşleri Başkanımız Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz tarafından takdir edilen gayretli, başarılı bir ilim adamıdır'' dedi..

POLİTİKA 14.11.2018, 16:45 14.11.2018, 16:55
AKP'den Diyanet Başkanına destek açıklaması

Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş'ın, Kurtuluş savaşı ile ilgili olarak ''keşke Yunanlılar galip gelseydi'' diyen Kadir Mısıroğlu'na yaptığı ziyareti hususunda yapılan tartışmalara yönelik AKP'den destek açıklaması geldi. AKP sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yaptığı destek açıklamasında, "Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz. Tartışmaları doğru bulmuyoruz. Diyanet İşleri Başkanımız Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz tarafından takdir edilen gayretli, başarılı bir ilim adamıdır'' dedi..

Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş'ın Kadir Mısıroğlu'na yaptığı anlamlı ziyareti sonrasında Muhalefet parti başkanlarının  yaptığı eleştirilere yanıt veren Çelik şunları söyledi;

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI’NIN MISIRLIOĞLU ZİYARETİ

Diyanet İşleri Başkanlığı yetkileri kanunla belirlenmiş saygın bir kurumdur. Biz de Diyanet İşleri Başkanı olarak ifade ediyoruz. Bu tartışmayı ayrıntılı bir şekilde izledik. Diyanet İşleri Başkanımız Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz tarafından takdir edilen gayretli, başarılı bir ilim adamıdır. Bir ilim adamı ve bir yönetici olarak FETÖ’ye, PKK’ya karşı son derece gayretli bir ilim adamı olarak değerlendirilmektedir. Bu tartışmalar neticesinde de cumhurbaşkanımız bu düşüncesinin kamuoyuyla paylaşılmasını istemiştir. Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmektedir. Bu ziyaret insani bir ziyarettir. Her insani ziyaretten ideolojik ve siyasi bir sonuç çıkarmanın sonu olmaz. Diyanet İşleri Başkanımızın kıyafeti bellidir. Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz. Diyanet İşleri Başkanımız takdir edilen bir ilim adamıdır, çağrılara cevabımız bu şekildedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ortak değerimizdir. Cumhuriyetimizin kurucusu olarak saygı görmeye devam edecektir. Atatürk tartışmasına dönüşmesi yanlış.

Yorumlar (0)
30°
açık