AK Parti Karabağlar Belediye Başkan adayı Mehmet Sadık Tunç kimdir? Sadık Tunç nereli?

İzmir'in en yoğun nüfusuna sahip Karabağlar İlçesi Kaymakamı iken 16 Kasım 2018 tarihinde istifa ederek Ak Parti'de Karabağlar Belediye Başkan Adayı olan Midyatlı hemşehrimiz Mehmet Sadık Tunç,Karabağlar Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Peki Sadık Tunç kimdir? Sadık Tunç'un siyasi kariyeri ve başarıları haberimizin detayında...

POLİTİKA 05.01.2019, 13:47
AK Parti Karabağlar Belediye Başkan adayı Mehmet Sadık Tunç kimdir? Sadık Tunç nereli?

İzmir'in en yoğun nüfusuna sahip Karabağlar İlçesi Kaymakamı iken   16 Kasım 2018  tarihinde  istifa ederek Ak Parti'de Karabağlar Belediye Başkan Adayı olan Midyatlı hemşehrimiz Mehmet Sadık Tunç,Karabağlar Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

Karabağlar Kaymakamı ve İzmir  Vali Yardımcısı  görevini uzun yıllardıt başarı ile yürüten ve Vatandaşların çok sevdiği bürokratlardan biri olan Midyatlı Hemşehrimiz Mehmet Sadık Tunç, vatandaşların yoğun talebini dikkate alarak , 16 Kasım 2018 tarihinde  kaymakamlık görevinden  istifa ederek siyasete girmişti.

İstifasının ardından Ak Parti'den Karbağlar Belediye Başkan aday adayı olan Mehmet Sadık Tunç,Ak Parti Karabağlar adayı olarak açıklandı.


MEHMET SADIK TUNÇ KİMDİR?

1970 yılında Mardin-Midyat'ta doğdu. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1992 yılında Gaziantep Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Van-Edremit, Adana-Aladağ, Hatay Kırıkhan Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. Düzce-Çilimli, Gaziantep-Nurdağı, Urfa-Hilvan Kaymakamlığı görevlerinden sonra Bayburt, Giresun ve Osmaniye Vali Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

1995 yılında İngiltere'de 8 ay İngiliz Dili ve Yönetim Sistemi üzerine, 1999 yılında İsrail'de bölgesel kalkınma üzerine çalışmalarda bulunan ve 1997 yılında Mülkiyeler Birliği Şinasi Özdenoğlu ödülü, aynı yıl Çevre Bakanından Çevre Beratı ödülünü alan Mehmet Sadık Tunç,2-4 Mayıs 2011 tarihleri arasında Avrupa Enstitüsü Kamu Yönetimi tarafından düzenlenen Avrupa Ensitütüleri ve Politikaları eğitimine katıldı.

Osmaniye Vali Yardımcılığı görevi sırasında hazırlamış olduğu ve Katılım Öncesi Avrupa Birliği Mali Yardım Aracı (IPA) "Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı"na sunduğu, "Osmaniye İş Geliştirme ve Kobi Destek Merkezi" adlı projesi 43 ilden yapılan 532 proje başvurusu arasından seçilen 47 projeden biri olarak yaklaşık 7.606 milyon avro hibe desteği almasını sağlayan Mehmet Sadık TUNÇ evli ve üç çocuk sahibi olup, iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor.

 

Yorumlar (0)
25°
açık